*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπόλτον-Φλίτγουντ 3-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Καρλάιλ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μόξον στο 27’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Στόκλεϊ στο 35’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Φλίτγουντ. Παρά το γεγονός ότι έμεινε σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ, βρήκε άμεσα «απάντηση», φέρνοντας το ματς στα ίσα. Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα μειώθηκε, με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Την επιστροφή της στις νίκες ψάχνει, όμως το έργο της σήμερα αναμένεται αρκετά πιο δύσκολο, καθώς φιλοξενεί μία από τις ομάδες που διεκδικούν την άνοδο. Δεν πείθει με την εικόνα της, έχει πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν, τα οποία μοιάζει ανήμπορη να λύσει εδώ και καιρό. Από την άλλη δείχνει πως βρήκε ξανά την επαφή της με τα αντίπαλα δίχτυα, όμως αυτό δεν της έδωσε ιδιαίτερα θετικά αποτελέσματα.

Φλίτγουντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΟΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Λίνκολν με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Τοάλ στο 89’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Μπόλτον. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας στα τελευταία λεπτά.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, διατηρώντας την επαφή της με τις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Είναι μια από τις πιο παραγωγικές ομάδες του πρωταθλήματος, έχοντας πετύχει 42 τέρματα σε 22 αγωνιστικές. Μαχητική και στις εξόδους της, μετράει έξι νίκες και μία ισοπαλία στις οκτώ πρόσφατες, σε όλες τις διοργανώσεις.