*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Αήττητο έντεκα αγώνων τρέχει η Φένλο απέναντι στην Ντεν Μπος (10-1-0).

ΦΕΝΛΟ

Προηγούμενο ματς: Οδυνηρή εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Άλκμααρ Β την προηγούμενη αγωνιστική. Μολονότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 4′ και πήρε προβάδισμα στο 19′, είδε την αντίπαλο να φτάνει στην ανατροπή με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (65′, 76′).

Άξια της μοίρας της η Φένλο, που κατάφερε να χάσει και από την αδιάφορη Άλκμααρ Β, η οποία έπαιζε σε ολόκληρο ουσιαστικά το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο. Με τέσσερις ήττες στα πέντε τελευταία παιχνίδια και τον προπονητή Κράους να ανακοινώνει πως θα αποχωρήσει μετά το τέλος της σεζόν, δεν μοιάζει ικανή να προλάβει τα πλέι οφ. Η διαφορά δεν είναι μεγάλη (-5), ωστόσο θα πρέπει να βάλει πολλές ομάδες από κάτω και η εικόνα της δεν πείθει πως μπορεί να πετύχει κάτι τέτοιο.

Εξέτισε και θα επιστρέψει άμεσα ο βασικός στόπερ Κέτινγκ. Τραυματίστηκε και θα απουσιάσει ο στόπερ Γιάνσεν, πάντα εκτός ο πολύτιμος μέσος Τίμπερ. Επιστρέφει ο στόπερ Ρούτεν.

Φένλο Στατιστικά

*6/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΕΝ ΜΠΟΣ

Προηγούμενο ματς: Σε όμορφο παιχνίδι, έμεινε στο 2-2 απέναντι στην Μπρέντα εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ στο 26′, αλλά δέχτηκε την ανατροπή μέχρι το ημίχρονο (39′, 45′). Παρόλα αυτά, βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 71′.

Σε ένα παιχνίδι με πολλές μονομαχίες και μια «άγρια ομορφιά», πήρε βαθμό από την Μπρέντα και έδωσε συνέχεια στο αήττητο που τρέχει εδώ και λίγες εβδομάδες (1-2-0). Δίκαιο το αποτέλεσμα, αφού μπορεί να άφησε την κατοχή στην αντίπαλό της, η ίδια όμως ήταν πιο ουσιαστική στην τελική προσπάθεια και πιο εύστοχη. Παράλληλα, εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της φιλοξενούμενης με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Συνεχίζει στο τιμόνι ο υπηρεσιακός Φαν Όφερμπεϊκ μέχρι το τέλος της σεζόν. Συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει ο αμυντικός Ντε Χρουτ. Σταθερά εκτός με τραυματισμούς οι Αχανάχ και Κοτζέμπουε, δεν υπολογίζεται ο φορ Καλινάουσκας.