*Στο κύπελλο (20/12): Βίλεμ – Γκρόνινγκεν 1-3

*Τα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της Βίλεμ, έληξαν με goal/goal

*Aπόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία στην έδρα της Βίλεμ (3-2-3).

✅ Βρείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΒΙΛΕΜ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την Μάαστριχτ εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Δέχτηκε γκολ από νωρίς (11′), αλλά κατάφερε να σώσει τα προσχήματα στο φινάλε και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (90+3′).

Αφού δεν μπόρεσε να κερδίσει στην έδρα της Μάαστριχτ, τουλάχιστον κατάφερε να μην χάσει. Το γκολ του Χίλτερμαν στις καθυστερήσεις ήταν αυτό που έδωσε στην πρωτοπόρο της βαθμολογίας έναν πολύτιμο βαθμό, σε μια συνολικά μέτρια εμφάνιση. Μπήκε νωχελικά στο παιχνίδι, δέχτηκε από νωρίς γκολ, ωστόσο πίεσε πολύ στην συνέχεια και δικαιώθηκε στις καθυστερήσεις.

Παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ενώ έχει μπροστά της το ματς της χρονιάς, δεδομένου πως αν κερδίσει, ανεβαίνει και μαθηματικά. Εξέτισε και επιστρέφει ο χαφ Λακάρ, τραυματίες παραμένουν οι αμυντικοί Φαν Μπέρκελ και Γιάγκο, καθώς και ο μέσος Ματιέ. Επιστρέφει ο χαφ Φέρετ.

Βίλεμ Στατιστικά

*Βρέθηκε να προηγείται στα 5/7 τελευταία πρώτα ημίχρονα

*6/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΚΡΟΝΙΝΓΚΕΝ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε εύκολα την Καμπούρ με 3-0 εντός έδρας, την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Βρήκε δύο μαζεμένα γκολ στο πρώτο μέρος (23′, 33′) και παρότι έμεινε με δέκα παίκτες στο 69′, κατάφερε να σκοράρει για τρίτη φορά λίγα λεπτά πριν την λήξη (84′).

Ασταμάτητη η Γκρόνινγκεν το τελευταίο διάστημα, δεν συνάντησε καμία δυσκολία απέναντι στην Καμπούρ των πολλών προβλημάτων και κέρδισε στο ρελαντί. Ήταν η μεγάλη κερδισμένη της αγωνιστικής, αφού έχασαν βαθμούς τόσο η Ρόντα όσο και η Βίλεμ. Μπορεί να βρίσκεται στο -1 από την απευθείας άνοδο και στο -4 από την πρώτη θέση, ωστόσο ελέγχει την κατάσταση καθώς παίζει και με τις δύο ανταγωνίστριές της στα τρία ματς που απομένουν.

Αήττητη στα τελευταία δώδεκα παιχνίδια (10-2-0), συνιστά μακράν την πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας τους τελευταίους μήνες. Τραυματίες παραμένουν ο φορ Λίεν και ο αριστερός μπακ Πρινς, ενώ «σβήστηκε» η κάρτα του βασικού κίπερ Γιούριους, με αποτέλεσμα να υπολογίζεται κανονικά.