7η αγωνιστική

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Λιμπερτάδ, για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Προηγήθηκε στο σκορ με τον Κουέγιο στο 56′, με τον Κανόμπιο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 69ο λεπτό.

Άμεση επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Ατλέτικο Παραναένσε. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Λουίζ Φελίπε Σκολάρι υποδέχθηκε τη Λιμπερτάδ, στα πλαίσια του Κόπα Λιμπερταδόρες, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 2-0. Πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και είχε τον πλήρη έλεγχο, αλλά και την επιθετική πρωτοβουλία. Δυσκολεύτηκε αρκετά για να βρει δίχτυα, όμως το έκανε με εκπληκτικό τρόπο στο δεύτερο ημίχρονο, φτάνοντας σε μια δίκαιη νίκη.

Τώρα, καλείται να πάρει αποτέλεσμα κόντρα στην Καράκας, την τελευταία αγωνιστική, για να εξασφαλίσει την πρόκριση στα νοκ άουτ. Στο πρωτάθλημα τώρα, έρχεται από το εκτός 2-1 κόντρα στη Φλουμινένσε, φτάνοντας τις τέσσερις ήττες σε έξι στροφές. Αναμένονται αλλαγές από τον “Φελιπάο”, καθώς θέλει να προστατεύσει ορισμένους παίκτες ενόψει Λιμπερταδόρες. Εκτός μάχης είναι οι Τιάγκο Ελένο και Λέο Τσιταντίνι.

Ατλέτικο Παραναένσε Στατιστικά

*No Goal τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΒΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Ζουβεντούδε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 25′ και παρότι ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα με τον Μπισόλι, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 70′. Με εννέα παίκτες τελείωσαν το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι (64′, 85′).

Την ήττα υπέστη και πάλι η Αβαΐ, μετά από τρία παιχνίδια, έχοντας απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαρόκα υποδέχθηκε τη Ζουβεντούδε, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Αποτέλεσμα που την αδικεί, καθώς παρότι αγωνιζόταν με αριθμητικό πλεονέκτημα και είχε τις φάσεις, εν τέλει δέχθηκε δεύτερο τέρμα και ηττήθηκε.

Κάπως έτσι είναι στους δέκα βαθμούς μετά από τις έξι πρώτες στροφές (3-1-2), πραγματοποιώντας ένα αρκετά δυναμικό ξεκίνημα στη σεζόν. Με σημαντικές απουσίες η αποστολή της για την αποψινή αναμέτρηση, καθώς δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Μπρεσάν και Μουρίκι, ενώ δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο Μπασόλι, καθώς είναι δανεικός από την Ατλέτικο Παραναένσε.