*7η αγωνιστική

*12/13 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ

Προηγούμενο ματς: H Ατλέτικο Μινέιρο κέρδισε 4-0 εντός έδρας την Καράκας, αφού έπαιξε με παίκτη περισσότερο για περίπου 80 λεπτά! Προηγήθηκε με τον Πεντρίνιο στο 28’, ο Άλισον στο 40’ έκανε το 2-0, ο Πεντρίνιο στο 61ο λεπτό έκανε το 3-0, πριν διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Χουλκ στο 90’.

Η Ατλέτικο Μινέιρο κέρδισε με άνεση και την Καράκας, με 4-0 εντός έδρας, στο Κόπα Λιμπερταδόρες, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από δύο σερί ήττες εκτός έδρας, στις οποίες δεν είχε σκοράρει καν! Με αυτό το αποτέλεσμα εξασφάλισε και την πρόκριση της στους “16” του θεσμού ως πρώτη από τον όμιλο της.

Στο γήπεδό της έχει τέσσερις σερί νίκες, εφτά στα 10 τελευταία παιχνίδια εκεί που παραμένει αήττητη. Γενικά στην έδρα της φέτος έχει χάσει μόνο μία φορά από την Κρουζέιρο, μόλις στο δεύτερο παιχνίδι της σε αυτήν!

Εξακολουθεί να διεκδικεί τίτλους σε διάφορα “μέτωπα”, είναι μία από τις τρεις αήττητες ομάδες της σεζόν στο εθνικό πρωτάθλημα, αλλά έχει μείνει λίγο πίσω, λόγω αρκετών ισοπαλιών.

Ατλέτικο Μινέιρο Στατιστικά

*7/12 over 2,5 εντός έδρας

*7/12 αγώνες με 2-3 γκολ εός έδρας.

ΜΠΑΪΑ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαϊα έφερε 0-0 εντός έδρας με την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, αλλά έχασε στη διαδικασία των πέναλτι.

H Μπαϊα αποκλείστηκε από τον τελικό του Κόπα Νορντζέστε, ενός περιφερειακού κυπέλλου, παρόλο που έφτασε μία “ανάσα” από αυτόν. Έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι σε ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, την Κλάμπ Ντε Ρεγκάτας, χάνοντας την πρόκριση στα πέναλτι.

Σε 90λεπτο πάντως ήταν το έκτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, έπειτα από πέντε σερί νίκες, ενώ είναι αήττητη γενικώς, σε 90λεπτο, εδώ και οκτώ παιχνίδια, με έξι νίκες σε αυτο διάστημα. Γενικώς αποτελεί ως τώρα την ευχάριστη έκπληξη του φετινού εθνικού πρωταθλήματος, ούσα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, με μόνο μία ήττα και αυτή σε αγώνα που προηγήθηκε!

Έχει και δύο νίκες σερί εκτός, έπειτα από ένα διάστημα με τρεις ήττες και μία ισοπαλια στα τέσσερα προηγούμενα.