*Νοκ-άουτ παιχνίδι για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει τον Ερυθρό Αστέρα εντός έδρας.

Αραράτ – Τσέλιε στον Stoiximan | 21+

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΑΡΑΡΑΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αρμενία, -)

Τρομερά αγχωτική πρόκριση επί της Φόλα Ες πήρε την περασμένη εβδομάδα η Αραράτ, που πήγε απ’ την… κόλαση στον παράδεισο μέσα σε μερικά λεπτά. Προηγήθηκε νωρίς, όμως δε διαχειρίστηκε σωστά το ματς, έχανε 1-3 στο 81’ από μια ομάδα που θεωρητικά ήταν κατώτερη της, στάθηκε τυχερή με τα δύο κερδισμένα πέναλτι στις καθυστερήσεις για το 3-3 της κανονικής διάρκειας. Όλα αυτά έγιναν ενώ έπαιζε με παίκτη λιγότερο απ’ το 43’, το τέταρτο γκολ ήρθε στο 113’, η πρόκριση πανηγυρίστηκε έντονα.

Είχε ξεκινήσει την ευρωπαϊκή πορεία της με εντός έδρας αποκλεισμό 0-1 απ’ την Ομόνοια για το Τσάμπιονς Λιγκ, σε ματς που επίσης οδηγήθηκε στην παράταση, έκανε μια αξιοπρεπή εμφάνιση. Στην άκρη του πάγκου της ομάδας απ’ την Αρμενία βρίσκεται από τις 22 Ιουλίου ο Νταβίδ Καμπάνια, μετά από τρεις αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα αγνοεί τη νίκη σημειώνοντας δύο ισοπαλίες και μία ήττα, δεν είχε υποχρεώσεις την περασμένη εβδομάδα, έπαιξε τελευταία φορά την περασμένη Πέμπτη με τη Φόλα Ες. Τιμωρημένος ο αμυντικός Άλεξ Τζούνιορ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-3 επί της Φόλα Ες στην παράταση. Στο 16’ το 1-0 απ’ τον Μαρτίνες, ισοφάρισε η Φόλα Ες στο 19’, στο 56’ το 1-2, στο 81’ το 1-3! Η Αραράτ βρήκε δύο πέναλτι στις καθυστερήσεις με τον Μαΐλσον για το τελικό 3-3, οδήγησε το ματς στην παράταση και εκεί επικράτησε 4-3 με γκολ στο 113’.

ΑΡΑΡΑΤ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan).

*NG στα 3/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στον Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΤΣΕΛΙΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Σλοβενία, -)

Αναζητούσε την υπέρβαση στο Τσάμπιονς Λιγκ, ξεκίνησε με το εμφατικό 3-0 επί της Ντάνταλκ, σε ματς που δεν είχε πρόβλημα, ωστόσο στη συνέχεια δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ανταγωνιστική κόντρα στη Μόλντε. Ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε στο 38’ και είχε ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, ωστόσο στο δεύτερο 45λεπτο οι Νορβηγοί κυριάρχησαν και έφτασαν δίκαια στην ανατροπή. Δεν μπορούσε κανείς να περιμένει κάτι περισσότερο απ’ την άπειρη Τσέλιε, η οποία έκανε αυτό που μπορούσε και πλέον στρέφει την προσοχή της στο Γιουρόπα Λιγκ.

Τα πράγματα δεν πάνε καλά στο νέο πρωτάθλημα για την Τσέλιε, που δεν έχει νίκη έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές (0-2-2), το εκτός έδρας 2-2 του Σαββάτου κόντρα στη Μάριμπορ θεωρήθηκε θετικό αποτέλεσμα, παρότι ήταν η ομάδα που προηγήθηκε δύο φορές. Νωρίτερα έχασε εντός έδρας απ’ την Ντομζάλε, προς το παρόν γενικά δεν ικανοποιεί με την παρουσία της, έχει διακυμάνσεις και δεν είναι άξια εμπιστοσύνης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στη Μάριμπορ. Η Τσέλιε προηγήθηκε στο 18’, ισοφάρισε η Μάριμπορ στο 57’, το 1-2 στο 78’, το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 80’.