*4η αγωνιστική

*2-3 γκολ στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αυστρίας

ΚΛΑΓΚΕΝΦΟΥΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Τιρόλ. Ο Πρίτσα σκόραρε δύο φορές για τους γηπεδούχους (8′, 12′), ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι με Αρβάιλερ (90+2′) και Βίμερ (90+7′ πεν.). Με δέκα ολοκλήρωσε η Τιρόλ λόγω αποβολής του Μπάχερ (89′).

Από την… κόλαση επέστρεψε την προηγούμενη βδομάδα η Κλάγκενφουρτ στην έδρα της Τιρόλ. Βρέθηκε μόλις στο 12′ πίσω στο σκορ με 2-0, στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε κατακόρυφα ρυθμούς κι εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την… απουσία των γηπεδούχων απ’ τον αγωνιστικό χώρο.

Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και δικαιώθηκε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφαρίζοντας από την άσπρη βούλα. Με αυτό τον βαθμό η Κλάγκενφουρτ άνοιξε λογαριασμό στο φετινό πρωτάθλημα, σήμερα θέλει να σπάσει το ρόδι κόντρα στη Ριντ. “Βελτιωνόμαστε από παιχνίδι σε παιχνίδι, θα πρέπει να παρουσιαστούμε συγκεντρωμένοι”, είπε ο προπονητής Πακούλτ.

ΚΛΑΓΚΕΝΦΟΥΡΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 9/11 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΡΙΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Στουρμ Γκρατς. Στο 11′ ο Λανγκ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Μονσάιν με πέναλτι στο 77′. Στο 62′ οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές (62′).

Η Ριντ άντεξε με δέκα ποδοσφαιριστές κόντρα στην Στουρμ Γκρατς, καταφέρνοντας να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην “Josko Arena” (1-1) την προηγούμενη βδομάδα. Βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ και ο τερματοφύλακάς της πραγματοποίησε 2-3 εξαιρετικές αποκρούσεις κρατώντας το σκορ στο 0-1, προτού ο Μονσάιν ισοφαρίσει στο δεύτερο ημίχρονο.

Στα τελευταία λεπτά είχε μεγάλη ευκαιρία να ανατρέψει τα δεδομένα. “Η Κλάγκενφουρτ βρίσκεται στο ίδιο επίπεδο με εμάς, περιμένω μία ισορροπημένη αναμέτρηση που θα κριθεί από τη φόρμα των ομάδων”, ανέφερε ο προπονητής Χάινλε.