2η αγωνιστική

*Με under1.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Χωρίς χρήση VAR.

ΑΟΥΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-3 από την Μάιντζ, για το κύπελλο την προηγούμενη βδομάδα. Απόλυτα παθητικός ο ρόλος της καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δέχτηκε το 0-1 σε κρίσιμο χρονικό σημείο (40′), καταρρέοντας στη συνέχεια. Δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, με το τελικό 0-3 να διαμορφώνεται από το 70′ και μετά.

Για το πρωτάθλημα, εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Φράιμπουργκ ΙΙ. Εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 1ο λεπτό(!), κάνοντας το 0-1 με τον Στεφάνιακ στο 3′. Θα μπορούσε να έχει βρει και δεύτερο γκολ, αλλά η Φράιμπουργκ ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε το 1-1 στο 50′, με αυτογκόλ του Σορτζ. Λίγες οι ευκαιρίες εκατέρωθεν στο υπόλοιπο παιχνίδι, με το 1-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Τραυματίες οι Μένελ. Εκτός λόγω covid-19 ο Γιόνγιτς.

Άουε Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΟΣΝΑΜΠΡΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Ντούισμπουργκ, την περασμένη αγωνιστική. Καλύτερη η Όσναμπρικ καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να απειλήσουν στην επίθεση και όλα να δείχνουν ότι το παιχνίδι θα λήξει ισόπαλο. Ωστόσο, σε μία στιγμή αδράνειας της Ντούισμπουργκ στην άμυνα, η Όσναμπρικ διαμόρφωσε το τελικό 1-0 στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Παρουσιάστηκε καλύτερη στην άμυνα, σε σχέση με την εικόνα που είχε δείξει στα φιλικά, ενώ επιθετικά έβγαλε πολλούς αυτοματισμούς, με το τελικό σκορ απέναντι στην Ντούισμπουργκ να την αδικεί.

Πιθανότατα χάνει μεγάλο μέρος της σεζόν ο Βέχλινγκ.