* Over 2.5 τα 8/11 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (08/12): Γαλατασαράι – Ντεμιρσπόρ 3-1

✅ Βρείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι πάμε στοίχημα

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Σαμσουνσπόρ. Ο Μεντόσα (41’) άνοιξε το σκορ για την Ντεμιρσπόρ και ο Ντιματά (90+2’) ισοφάρισε για την Σαμσουνσπόρ.

To άγγιξε το πρώτο της διπλό στην Super Lig, δεν άντεξε τελικά το Σάββατο στην Σαμσούντα, συμπλήρωσε τρία ματς δίχως νίκη (0-2-1) και πηγαίνει ουσιαστικά αδιάφορη βαθμολογικά στα τελευταία παιχνίδια της σεζόν.

Με μεγάλη ευκαιρία των γηπεδούχων ξεκίνησε το ματς, είχαν και δοκάρι σε κόρνερ, πριν η Ντεμιρσπόρ πάρει προβάδισμα με την πρώτη της ευκαιρία, από μία “σκοτωμένη” σέντρα. Στο φινάλε του ημιχρόνου είχε πλάγιο τετ α τετ για να ντουμπλάρει το προβάδισμά της.

Ακίνδυνη στο δεύτερο μέρος η Ντεμιρσπόρ, πιέστηκε η άμυνά στα τελευταία λεπτά και δικαίως ισοφαρίστηκε, στην τρίτη μεγάλη ευκαιρία των γηπεδούχων μετά το 80’. Πολύ τυχερή που κράτησε τον πόντο στο φινάλε, γλίτωσε σε περίπτωση πέναλτι και σε δοκάρι και άστοχη επαναφορά της Σαμσουνσπόρ στις καθυστερήσεις.

Ικανοποιημένος με την απόδοση και το αποτέλεσμα δήλωσε ο κόουτς Καραμάν, ο οποίος έθεσε εκτός ομάδας τον έμπειρο Νάνι (εξτρέμ), δεν υπολογίζεται μέχρι να αποδεσμευτεί.

Τραυματίστηκε στην Σαμσούντα ο ποιοτικός Ακμπάμπα (μέσος) και είναι αμφίβολος, αλλά επέστρεψε στις προπονήσεις και υπολογίζεται ο Μισού (μέσος) που έχασε το ταξίδι. Τραυματίας ο ρολίστας Ροντρίγκες (μέσος), εκτός λίστας οι Σέχου (μέσος), Νουρανί (εξτρέμ).

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (4-1) επί της Πέντικσπορ. Σκόρερ των γηπεδούχων οι Ικάρντι (35’), Μπαρντακτσί (40’), Μέρτενς (76’), Ακτούρκογλου με πέναλτι (90+6’), ενώ ο Οζτούρκ (85’) μείωσε προσωρινά για τους φιλοξενούμενους.

Αγκαλιά με το 24ο πρωτάθλημα της ιστορία της πλέον η “τσιμ-μπομ”, την Κυριακή πέτυχε 14η σερί νίκη στην Super Lig και μετά τη δευτεριάτικη “γκέλα” της Φενερ βρέθηκε στο +4 με πέντε παιχνίδια να απομένουν!

Νωχελικό το πρώτο ημίωρο απέναντι στη νεοφώτιστη, αλλά μία ακόμη ποιοτική συνεργασία Μερτενς-Ικάρντι άνοιξε το δρόμο για την επικράτηση. Από έξοχη συνεργασία τους προέκυψε και το κόρνερ για την κεφαλιά του στόπερ της και το 2-0 πριν την ανάπαυλα.

Μετά από αυτήν απείλησε για πρώτη φορά η Πέντικσπορ κι αφού η Γαλατασαράι ξόδεψε μισή ντουζίνα μεγάλες ευκαιρίες μεταβάσεων. Φτωχός απολογισμός τα 4 γκολ για την πρωτοπόρο βάσεις προϋποθέσεων.

Μακριά από την έδρα της μετρά 6 σερί διπλά, στα 5 εξ αυτών σκόραρε 2+ γκολ.

“Η χαλάρωση και ο εφησυχασμός σε μια τέτοια περίοδο θα μας οδηγήσει σε λάθη. Ας συνεχίσουμε με την ίδια πειθαρχία και ας διευρύνουμε όσο το δυνατόν περισσότερο τη διαφορά μέχρι το ντέρμπι.” είπε στους παίκτες του ο κόουτς Μπουρούκ.

Με 22 ποδοσφαιριστές αναχώρησε η αποστολή για τα Άδανα, μέσα ο Ολιβέιρα (μέσος), ο οποίος δεν έχει χρησιμοποιηθεί εδώ και καιρό για εξωαγωνιστικούς λόγους. Δεν ταξίδεψε μόνο ο, δυσαρεστημένος για τον περιορισμένο χρόνο συμμετοχής του, Ζαχά (εξτρέμ).