4η αγωνιστική

*Μετρούν 7/10 αναμετρήσεις με No Goal τελευταία μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 5 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Σίβασπορ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 10’ ο Λάρσον σκόραρε για το 0-1, ενώ στο 36’ ο Ροδρίγκες ισοφάρισε σε 1-1 και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Η Αντάλιασπορ κατάφερε να φύγει αλώβητη από την έδρα της Σίβασπορ (1-1) και συμπλήρωσε δύο αναμετρήσεις χωρίς ήττα τελευταία, στο πρωτάθλημα. Βέβαια, παραμένει μία από τις ομάδες που δεν έχουν πανηγυρίσει ακόμα νίκη και αυτό είναι ένας λόγος προβληματισμού για τον προπονητή Σαχίν και το τεχνικό του επιτελείο.

Στην πρεμιέρα η Αντάλιασπορ έχασε από την Τραμπζονσπόρ με 1-0 εκτός έδρας και ενδιάμεσα πήρε το βαθμό κόντρα στην Κόνιασπορ (1-1) ως γηπεδούχος. Στο αγωνιστικό σκέλος, είναι αμφίβολος για συμμετοχή ο επιθετικός Μπούκσα, έμεινε εκτός ο μέσος Καλουζίνσκι εξαιτίας τραυματισμού.

Αντάλιασπορ Στατιστικά

*2/3 αναμετρήσεις έληξαν με goal/goal

*3 σερί παιχνίδια τελευταία με under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 7/10 ματς εντός έδρας

ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Σάμσουνσπορ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 16’ ο Ουζοντίμα σκόραρε για το 1-0, ενώ στο 22’ ο Μάριους ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους. Στο 38’ ο Τίαμ σκόραρε για το 2-1 της Καϊσέρισπορ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Καϊσέρισπορ πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και αναθάρρησε. Η πορεία της έως τώρα είναι πολύ καλή, καθώς δεν έχει υποστεί ήττα. Επικράτησε της Σαμσούνσπορ (2-1) εντός έδρας, με όλα τα γκολ να σημειώνονται στο πρώτο ημίχρονο.

Άρχισε με δύο ισοπαλίες σε ισάριθμα παιχνίδια, το 0-0 απέναντι στη Γαλατάσαραϊ εντός έδρας και το 1-1 εκτός, επί της Ιστανμπούλσπορ. Το θετικό για τον τεχνικό της ομάδας, Ατάν, είναι ότι δεν αντιμετωπίζει προβλήματα απουσιών.