*18η αγωνιστική

*Οκτώ σερί 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρτλπουλ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Χάλιφαξ, παρόλο που ισοφάρισε με τον Ντιεσερούβε στο 38’ το γκολ που είχε δεχθεί από τον Ράιτ στο 33’. Δεν είχε απάντηση στο δεύτερο τέρμα που δέχθηκε από τον Σίνιορ στο 48ο λεπτό.

Η Χάρτλπουλ έχασε και από την Χάλιφαξ με 2-1 εκτός έδρας, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα της, έκτη στους εφτά τελευταίους αγώνες όπου έχει κερδίσει μόλις έναν!

Ειδικά στην έδρα της έχει τέσσερις ήττες στα πέντε τελευταία παιχνίδια, αν και είχε ξεκινήσει εντυπωσιακά τη σεζόν με 4/4 νίκες εντός

Βρέθηκε πάλι εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off, ούτε καν πλέον σε απόσταση βολής από αυτές!

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*5/9 G/G και over 2,5 εντός έδρας στη σεζόν

*6/9 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στη σεζόν

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ρότσντεϊλ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Γκέιτσχεντ, παρόλο που προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Ούτσεγκμπουλαμ (16’), Χέντερσον (26’). Δέχθηκε ένα γκολ από τον Φράνσις στο 53’, πριν έρθει και η ισοφάριση από τον Ρίτσαρντσον (67’), ενώ δεν εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική της υπεροχή στα τελευταία 15 λεπτά.

Η Ρότσντεϊλ “αυτοκτόνησε” πάλι, αφού προηγήθηκε 2-0 και τελικά έφερε 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Γκίτσεντ. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στους εφτά τελευταίους αγώνες που δεν κερδιζει.

Γενικώς τα πηγαίνει καλύτερα μακριά από την έδρα της παρά σε αυτήν.

Με αυτά τα αποτελέσματα υποχώρησε κιόλας στον βαθμολογικό πίνακα, πέφτοντας στο δεύτερο μισό του.