*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΙΚΟΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γιάκομπσον με αυτογκόλ στο 1’ και το 1-1 πέτυχε ο Βόουκς στο 10’. Το 2-1 ο Μπανάν στο 32’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πάτερσον στο 90+6’.

Μία ακόμα κακή εμφάνιση και τρίτη σερί ήττα για τη Γουίκομπ. Πιάστηκε στον ύπνο και έμεινε από το πρώτο κιόλας λεπτό πίσω στο σκορ και παρά το γεγονός ότι κατάφερε να φέρει άμεσα το ματς στα ίσα, οι γηπεδούχοι άσκησαν έντονη πίεση και κατάφεραν να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη προσπάθησε να ισοφαρίσει, κάτι που έδωσε την ευκαιρία στη Σέφιλντ Γουένσντεϊ να βρει χώρους και συνεπώς δίχτυα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά το σερί αρνητικών αποτελεσμάτων που είχε το τελευταίο διάστημα. Επιστρέφει στις εντός έδρας αναμετρήσεις μετά από περίπου είκοσι μέρες και θέλει ιδανικά να συνεχίσει από το αποτέλεσμα που είχε μείνει τότε κόντρα στην Άκρινγκτον (1-0). Σαφώς πεσμένη ψυχολογικά και ταλαιπωρημένη από τρία σερί εκτός έδρας ματς, δεν κατάφερε μάλιστα να αποσπάσει και κανένα βαθμό από αυτά, μένοντας παράλληλα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Θετικό το γεγονός ότι δεν έχει καμία απουσία για το σημερινό ματς, με τον Γκάρεθ Έινσγουορθ να έχει όλους τους παίκτες τους διαθέσιμους.

Γουίκομπ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΛΙΜΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ίπσουιτς με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Λαντάπο στο 39’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μουμπά στο 69’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίτακερ στο 75’.

Ακόμα μία καλή εμφάνιση και πολύ σημαντικό αποτέλεσμα για την Πλίμουθ κόντρα στην πρωτοπόρο Ίπσουιτς. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά στο ματς και έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στην επανάληψη όχι μόνο να φέρει το ματς στα ίσα, αλλά και να ολοκληρώσει λίγο αργότερα την ανατροπή.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, διατηρώντας παράλληλα την 1η θέση στο πρωτάθλημα. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα και σε κάθε αναμέτρησή της, όμως δέχεται αρκετά εύκολα γκολ, παρ’ όλο που δεν της έχει στοιχίσει μέχρι στιγμής. Γνωρίζει πως δεν θα έχει ούτε σε αυτό το ματς εύκολο έργο, καθώς η αντίπαλός της είναι αρκετά σκληροτράχηλη εντός έδρας, όμως έχει αποδείξει πως δεν λογαριάζει από έδρες και θα προσπαθήσει φυσικά να εκμεταλλευτεί την πεσμένη ψυχολογία της προκειμένου να πάρει προβάδισμα. Καμία απουσία για το σημερινό ματς, καθώς ο Γκάλογουεϊ είναι και πάλι διαθέσιμος μετά την τιμωρία που του είχε επιβληθεί λόγω της αποβολής του.