Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Η Σπέτσια παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Σπέτσια διατήρησε ανέπαφη την εστία της στα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο τη Νοβάρα σε όλες τις διοργανώσεις.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Σπέτσια με αντίπαλο τη Νοβάρα σε όλες τις διοργανώσεις.

ΣΠΕΤΣΙΑ

Μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα παραμένει η Σπέτσια μετά το πέρας πέντε αγωνιστικών στο πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Ντι Κάρλο επικράτησε της Προ Βερτσέλι (2-1 εντός έδρας) στις 17 του μηνός, ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Σαλερνιτάνα (1-1 εντός έδρας), Λατίνα (0-0 εκτός έδρας), Τερνάνα (1-1 εκτός έδρας) και Τραπάνι (0-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την Τρίτη οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν με δέκα ποδοσφαιριστές την αναμέτρηση, λόγω της αποβολής του Πουλτζέτι στο 68’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα. «Κόντρα στην Τραπάνι είδα σημάδια βελτίωσης των ποδοσφαιριστών μου. Πρέπει να συνεχίσουμε στον ίδιο ρυθμό, με την ίδια επιμονή για τους τρεις βαθμούς της νίκης. Θα πρέπει να είμαστε σαν μία αγέλη λύκων που κυνηγούν το θήραμα», υπογράμμισε στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο προπονητής των «μικρών αετών», ενώ συνέχισε λέγοντας: «Το πρωτάθλημα είναι μακρύ και ισορροπημένο, αν εξαιρέσουμε την Τσιταντέλα που κάνει κάτι το απίστευτο».

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Τραπάνι με την Σπέτσια στην έδρα της πρώτης (0-0), στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Το Σπέτσια – Νοβάρα παίζει στον Stoiximan

ΝΟΒΑΡΑ

Μόλις μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Νοβάρα στις πέντε συνολικά αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, αυτή με αντίπαλο τη Σαλερνιτάνα (1-0 εντός έδρας) στις 10 του μηνός. Στις υπόλοιπες το συγκρότημα του Μποσκάλια μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Τραπάνι (2-2 εντός έδρας) και Λατίνα (2-2 εντός έδρας), ενώ παράλληλα γνώρισε την ήττα από τις Πίζα (1-0 εκτός έδρας) και Τσιταντέλα (3-1 εκτός έδρας). Κόντρα στη Λατίνα την Τρίτη οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15’ με τον Βιόλα, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν έξι λεπτά αργότερα με τον Μπρόσκο. Στο 33’ ο Αντοριάν έβαλε και πάλι σε θέση οδηγού τη Νοβάρα, ενώ στο 35’ η Λατίνα έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της απευθείας αποβολής του Σκάλια. Παρόλα αυτά κατάφερε να φέρει την αναμέτρηση στα ίσα δύο λεπτά αργότερα με τον Παπόνι, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα. «Έχουμε μπροστά μας δύο δύσκολες εκτός έδρας αναμετρήσεις. Η Σπέτσια γνωρίζει πάντα τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο, πηγαίνουμε στην έδρα της έχοντας στόχο ένα θετικό αποτέλεσμα», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Νοβάρα.

Προηγούμενο ματς: Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Νοβάρα με τη Λατίνα στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Νοβάρα γνώρισε την ήττα από το ημίχρονο στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan)