Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΣΑΝΤΧΑΟΥΖΕΝ

Μόλις ένα βαθμό κατάφερε να αποσπάσει η Σαντχάουζεν τις δύο πρώτες αγωνιστικές που έδωσε στο φετινό πρωτάθλημα. Μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα κόντρα στη Φορτούνα Ντίσελντορφ (2-2 εντός έδρας) το συγκρότημα του Κότσακ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Άουε πριν από δύο βδομάδες. Ο γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Άντλερ στο 28’. Πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Κόπκε ήταν αυτός που με το γκολ του διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Τη Δευτέρα η Σαντχάουζεν κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για το 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας, επικρατώντας εκτός έδρας με 2-1 της Πάντερμπορν.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σουκούτα Πάσου στο 18’, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 50’ με τον Μίτσελ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Κίστερ. Σήμερα η Σαντχάουζεν αντιμετωπίζει την Στουτγκάρδη και στο «Hardtwaldstadion» αναμένονται 11.200 οπαδοί της, με το «sold out» να αποτελεί γεγονός. «Δεν φοβόμαστε την Στουτγκάρδη. Είμαστε αισιόδοξοι πως μπορούμε να κάνουμε μία καλή εμφάνιση και να πάρουμε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Δεν θα τρέμουν τα γόνατά μας. Έχουμε μεγάλο κίνητρο», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Σαντχάουζεν.

Προηγούμενο ματς: Την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας πανηγύρισε η Σαντχάουζεν επικρατώντας εκτός έδρας με 2-1 της Πάντερμπορν.

Στατιστικό: Η Σαντχάουζεν αγνοεί τη νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

Μετά τη νίκη που πανηγύρισε κόντρα στη Σαν Πάουλι (2-1 εντός έδρας) στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος η Στουτγκάρδη γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Φορτούνα Ντίσελντορφ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μπέμπου από την άσπρη βούλα του πέναλτι στο 53’. Την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Λούχουκαϊ δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Χόμπουργκ επικρατώντας εκτός έδρας με 3-0, πανηγυρίζοντας παράλληλα την πρόκριση στο 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 53’ με τον Γκέντνερ. Πέντε λεπτά αργότερα ο Οζκάν διπλασίασε τα τέρματά τους.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Τάσχτσι στο 87’. Επτά χιλιάδες οπαδούς θα έχει στο πλευρό της η Στουτγκάρδη στη σημερινή αναμέτρηση με αντίπαλο τη Σαντχάουζεν. «Σίγουρα δεν βρισκόμαστε ακόμα στο επίπεδο που θέλουμε, ωστόσο είμαστε στο σωστό μονοπάτι. Η Σαντχάουζεν είναι μία πολύ καλή ομάδα. Πρεσάρει συνέχεια και είναι ιδιαίτερα επικίνδυνη από τις στημένες φάσεις. Σίγουρα δεν είναι εύκολος αντίπαλος», τόνισε ο προπονητής της Στουτγκάρδη.

Προηγούμενο ματς: Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα η Στουτγκάρδη επικράτησε εκτός έδρας με 3-0 της Χόμπουργκ και πήρε την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στο ένα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Στουτγκάρδης σε όλες τις διοργανώσεις.