Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

Πρώτος γύρος: Στρομσγκόντσετ – Λίλεστρομ 3-1

ΛΙΛΕΣΤΡΟΜ

Δεν μπορεί να βρει λύσεις στα αμυντικά της ζητήματα η Λίλεστρομ και όπως είναι φυσιολογικό, δεν παίρνει τα αποτελέσματα που θέλει. Επέστρεψε απ’ τη διακοπή με 3/3 ήττες, οι πρώτες δύο εντός έδρας κόντρα σε Τρόμσο (2-4) και Στάμπαεκ (1-2), ενώ την περασμένη εβδομάδα ηττήθηκε εκτός έδρας 3-0 απ’ τη Σάρπσμποργκ, αποτελέσματα που διεύρυναν το αρνητικό σερί της. Πλέον οι γηπεδούχοι αγνοούν τη νίκη στις έξι τελευταίες αγωνιστικές, όπου πήραν μόλις έναν πόντο (0-1-5) και δέχτηκαν συνολικά 15 γκολ! «Η ομάδα έχει σαφές πρόβλημα και πρέπει να βρούμε άμεσα τις λύσεις. Όλα πηγαίνουν εναντίον μας», επεσήμανε ο κόουτς Κρίστινσον, που ίσως χρειαστεί να κάνει ξανά αλλαγές σήμερα. Επιστρέφει ο Κίπε (Αμυντικός, 12,1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα για τη Λίλεστρομ με 3-0 απ’ τη Σάρπσμποργκ.

Στατιστικό: Από έξι σερί Over 2,5 προέρχεται η Λίλεστρομ ανεξαρτήτως έδρας.

Η Paysafecard επέστρεψε στην Goalbet
goalbet-logo

ΣΤΡΟΜΣΓΚΟΝΤΣΕΤ

Σκορ πρόκρισης έπιασε η Στρομσγκόντσετ στο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Σοντερίσκε για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, ωστόσο το 2-0 δεν έμεινε μέχρι το φινάλε. Οι Δανοί βρήκαν το γκολ που έψαχναν στο 69’, το ματς οδηγήθηκε στην παράταση και εκεί στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του δεύτερου μέρους (120+1’) ήρθε το… τέλος για τους Νορβηγούς. Η Σοντερίσκε έκανε το 2-2 «σκοτώνοντας» τη Στρομσγκόντσετ, που δεν είχε χρόνο και πίστη ότι προλαβαίνει να αλλάξει την κατάσταση. Άδικος ο αποκλεισμός για τους Νορβηγούς, που ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο κομμάτι της αναμέτρησης.

Πρόκειται για την κορυφαία εντός έδρας ομάδα του φετινού νορβηγικού πρωταθλήματος με ρεκόρ 8-1-0 και γκολ 23-8, διαθέτει τη δεύτερη καλύτερη επίθεση της κατηγορίας με 30 γκολ ενεργητικό σε 16 αγώνες. Παρά το γεγονός ότι έπαιξε με αλλαγές, η Στρομσγκόντσετ επικράτησε την Κυριακή 1-0 εντός έδρας της Τρόμσο και πανηγύρισε την τρίτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα και πέμπτη στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Έπειτα από 16 αγωνιστικές βρίσκεται στην 3η θέση με 32 πόντους, μόλις στο -1 απ’ τη δεύτερη Οντ και στο -5 απ’ την πρωτοπόρο Ρόζενμποργκ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 στην παράταση για τη Στρομσγκόντσετ κόντρα στη Σοντερίσκε για το Γιουρόπα Λιγκ.

Στατιστικό: Σκόραρε η Στρομσγκόντσετ στα τελευταία πέντε εκτός έδρας ματς πρωταθλήματος.