Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Φροζινόνε για το πρωτάθλημα.

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ

Χωρίς νίκη παραμένει η Φροζινόνε στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες συγκέντρωσε μόλις δύο βαθμούς. Μετά από αυτή με αντίπαλο τη Λατίνα (2-1 εντός έδρας) στις 10 Σεπτεμβρίου το συγκρότημα του Μαρίνο αναδείχθηκε ισόπαλο με τις Κάρπι (0-0 εκτός έδρας) και Πίζα (0-0 εντός έδρας), ενώ την προηγούμενη βδομάδα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ελλάς Βερόνα (2-0 εκτός έδρας). Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πατσίνι. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματά τους δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, και πάλι από την άσπρη βούλα του πέναλτι, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Στις συνολικά οχτώ αναμετρήσεις που έδωσε η Φροζινόνε κόντρα στην Περούτζια σε όλες τις διοργανώσεις σημείωσε τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες και δύο ήττες (12-8 τα γκολ). «Είναι πάρα πολύ νωρίς για να κοιτάμε από τώρα το βαθμολογικό πίνακα. Εμείς ζούμε την μέρα με τη μέρα, δεν έχουμε τη δυνατότητα να σκεφτόμαστε πιο μακριά. Δεν μπορούμε να κάνουμε προβλέψεις για το μέλλον», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής του συλλόγου.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 2-0 γνώρισε η Φροζινόνε από την Ελλάς Βερόνα, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Φροζινόνε αδυνατεί να σκοράρει στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Το Φροζινόνε – Περούτζια παίζει στον Stoiximan

ΠΕΡΟΥΤΖΙΑ

Την πρώτη φετινή νίκη της πανηγύρισε στο πρωτάθλημα η Περούτζια μετά το πέρας πέντε αγωνιστικών, στις οποίες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Τσεζένα (1-1 εκτός έδρας), Μπρέσια (1-1 εκτός έδρας) και Τερνάνα (1-1 εντός έδρας), και δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Μπάρι (1-0 εντός έδρας) και Βίρτους Εντέλα (2-1 εκτός έδρας), το συγκρότημα του Μπούτσι επικράτησε εντός έδρας με 1-0 της Σπαλ την προηγούμενη βδομάδα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε επτά λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Νικάστρο. Η τελευταία φορά που οι «γκριφόνι» κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη νίκη επί της Φροζινόνε σε όλες τις διοργανώσεις χρονολογείται στις 4 Μαΐου του 2014 (1-0 εντός έδρας). Μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε εν όψει της σημερινής αναμέτρησης ο προπονητής της Περούτζια είπε: «Η Φροζινόνε είναι μία πολύ δυνατή ομάδα η οποία δεν έχασε τα χαρακτηριστικά της, απλά ο προπονητής της της έδωσε μία νέα φιλοσοφία. Διαθέτει ποδοσφαιριστές με ποιότητα, για αυτό και θα πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί».

Προηγούμενο ματς: Τους τρεις βαθμούς της νίκης πανηγύρισε η Περούτζια επικρατώντας εντός έδρας με 1-0 της Σπαλ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Περούτζια για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan)