Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΟΥΚΟΥΡ.

Αήττητη παραμένει μετά από πέντε αγωνιστικές στο πρωτάθλημα η Ντιναμό, έχοντας απολογισμό τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ιοάν Αντόνε φιλοξενήθηκε από την Στεάουα, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης, με το τέρμα του Ροτάριου. Ωστόσο, δεν κατάφεραν να διατηρήσουν αυτό το προβάδισμα τους για πολύ, καθώς έξι λεπτά αργότερα δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης. Αξίζει να σημειωθεί πως η Ντιναμό ολοκλήρωσε το παιχνιδι με δέκα παίκτες, καθώς στο 88ο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Φιλίπ. Αυτή ήταν και η δεύτερη φετινή ισοπαία της, μετά και από αυτή κόντρα στην Κλουζ (0-0). Δυναμικό ξεκίνημα για τη Ντιναμό, η οποία στοχεύει σε ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα για να παραμείνει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Απόντες από το σημερινό παιχνίδι για την ομάδα του Αντόνε θα είναι ο τραυματίας Κόρμπου, καθώς και ο Φιλίπ, που τιμωρήθηκε με δυο αγωνιστικές για την αποβολή του στο ματς με τη Στεάουα. Στο ίδιο παιχνίδι, η Ντιναμό τιμωρήθηκε με χρηματικό πρόστιμο για τη συμπεριφορά των οπαδών της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Στεάουα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΓΚΑΖ ΜΕΤΑΝ ΜΕΝΤΙΑΣ

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε την προηγούμενη αγωνιστική η Γκαζ Μετάν, μετά και από την εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Κονκόρντια. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Κρίστιαν Πουστάι φιλοξένησε την Μποτοσάνι, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αποτέλεσμα που δεν αφήνει καμία από τις δυο ομάδες παραπονεμένη, καθώς το παιχνίδι ήταν απόλυτα ισορροπημένο. Αυτή ήταν και η πρώτη εντός έδρας απώλεια για την Γκαζ Μετάν, η οποία είχε επικρατήσει στα δυο προηγούμενα παιχνίδια μπροστά στο κοινό της, κόντρα στις Τάργκου Μούρες (2-1) και Βιτορούλ (2-1). Θέλει να κυνηγήσει τους πρώτους της βαθμούς μακριά από την έδρα της, ωστόσο έχει ένα εξαιρετικά δύσκολο έργο. Για το παιχνίδι κόντρα στην Μποτοσάνι, ο Πουστάι θα έχει όλους τους παίκτες του στη διάθεσή του, με τον Μουτ (ΑΜ) να δηλώνει και αυτός κανονικά το παρών, παρά το μυϊκό πρόβλημα που αντιμετώπιζε.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Μποτοσάνι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.