*Στον πρώτο γύρο: Βέντφορετ Κόφου – Χιροσίμα 1-2

ΧΙΡΟΣΙΜΑ

Την πρώτη της ήττα μετά από δυο παιχνίδια και με απολογισμός μια ισοπαλία και μια ήττα, υπέστη και πάλι η Χιροσίμα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιαν Γιόνσον φιλοξενήθηκε από την Σεντάι, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Ένα γκολ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να κρίνει το παιχνίδι. Πλέον, έχει δεχθεί γκολ και στα εννέα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, η Χιροσίμα βρίσκεται στην 17η και προτελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 15 βαθμούς σε 22 παιχνίδια, ούσα πάνω μόνο από την ουραγό Νιϊγκάτα. Με 37 γκολ παθητικό, διαθέτει μια από τις χειρότερες άμυνες στην κατηγορία. Αγνοεί την εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα έχοντας απολογισμό πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες μπροστά στο κοινό της. Εκτός είναι οι τραυματίες Τακούτο Χαγιάσι (ΤΕ 15/0), Γιασουμάσα Καβασάκι (ΑΜ 0/0), Σο Σασάκι (ΑΜ 0/0), Μίχαελ Μίκιτς (ΜΕ 14/1) και Τακούμι Μιγιαγιόσι (ΜΕ 8/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Σεντάι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Χιροσίμα – Βέντφορετ Κόφου παίζει στον Stoiximan

ΒΕΝΤΦΟΡΕΤ ΚΟΦΟΥ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό ματς η Βέντφορετ Κόφου, μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική η ομάδα του Τατσούμα Γιοσίντα φλοξενήθηκε από την Σάπορο, από την οποία και βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από δέκα λεπτά αγώνα. Ωστόσο, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Αμπέ στο 72ο λεπτό, με το 1-1 να είναι και το τελικό σκορ. Πλέον, μετράει μόλις μια νίκη στα δεκατρία τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 20 συνολικά στο πρωτάθλημα και είναι στην 14η θέση της βαθμολογίας, μαζί με την Σάπορο, της οποίας και υπερτερεί σε γκολ. Με μόλις δώδεκα τέρματα στο ενεργητικό της, διαθέτει την χειρότερη επίθεση στην κατηγορία. Μια νίκη, τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

Τραυματίες είναι οι Σουν Κουμαγκάι (ΑΜ 0/0), Μασάτο Κουρόγκι (ΜΕ 1/0) και Κότα Μόρι (ΕΠ 0/0). Εκτός αποστολής ο Ριοχέι Μιτσιμπούσι (ΜΕ 4/0), που συνελήφθη από τις αρχές, κατηγορούμενος για τροχαίο ατύχημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Σάπορο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα εφτά από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.