*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χαρτς-Κιλμάρνοκ 0-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Κιλμάρνοκ-Χαρτς 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΧΑΡΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρος Κάουντι με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μάρεϊ στο 42’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 49’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Όντα στο 90+1’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της η Χαρτς. Τα κενά που άφησε τα μετόπισθεν ήταν αυτά που της στέρησαν ένα θετικό αποτέλεσμα, αφού δέχθηκε γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στην αρχή της επανάληψης. Στη συνέχεια πίεσε έντονα, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις.

Δεν αναμένεται να την πτοήσει σε καμία περίπτωση η ήττα αυτή, καθώς η θέση της είναι εξασφαλισμένη στα πλέι-οφ και έχει αποκτήσει παράλληλα σημαντική διαφορά από την 4η Κιλμάρνοκ. Ακόμα και να ηττηθεί σήμερα είναι δεδομένο πως θα μπει στα πλέι-οφ ως 3η, όμως θέλει να αποσπάσει το τρίποντο, προκειμένου να αποκτήσει μεγαλύτερη διαφορά ώστε να μην κινδυνεύσει σε καμία περίπτωση κατά τη διάρκεια των πλέι-οφ. Μπορεί να μην είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, καθώς αμυντικά είναι επιρρεπής, παρ’ όλα αυτά έχει τον τρόπο να βρίσκει δίχτυα και ειδικά μπροστά στο κοινό της.

Χαρτς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΙΛΜΑΡΝΟΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σεντ Μίρεν με σκορ 5-2, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Νταν στο 20’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μαντρόν στο 39’. Το 1-2 πέτυχε ο Βασέλ στο 61’ και το 2-2 ο Άρμστρονγκ με πέναλτι στο 65’. Το 3-2 έκανε ο Γουάτκινς στο 68’ και το 4-2 ο Βασέλ στο 73’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουάτσον στο 79’.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Κιλμάρνοκ προκειμένου να διασύρει τη Σεντ Μίρεν. Μπορεί να μπήκε νωθρά μένοντας αρκετά πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη πίεσε ασφυκτικά και κατάφερε να το ανατρέψει με τρομερή άνεση, σκοράροντας εν τέλη 5 γκολ.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να διπλασιάσει τις νίκες της, εξασφαλίζοντας ουσιαστικά την παρουσία της στα πλέι-οφ, αλλά και μειώνοντας παράλληλα σε μονοψήφιο αριθμό την απόστασή της από τη σημερινή της αντίπαλο. Είναι μια από τις πιο επικίνδυνες ομάδες σε ότι αφορά την επίθεση, σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, παρ’ όλα αυτά είναι τρομερά ασταθής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ μονίμως.