* Αγώνας νοκ άουτ για τη φάση των «16» του Λιγκ Τρόφι. Σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

*Οι δύο ομάδες συναντιούνται πρώτη φορά μεταξύ τους στην σύγχρονη ιστορία τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Η Χάρτλπουλ «κόλλησε» στο 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Ολνταμ, παραμένοντας για τρίτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη. Και αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη «λευκή» ισοπαλία που φέρνει στο γήπεδό της, εκεί που παραμένει αήττητη εδώ και τρεις αγώνες.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 15η θέση του συγκεκριμένα, χωρίς να είναι πάρα πολύ μακριά από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -7 για την ακρίβεια, ενώ είναι ελάχιστα πιο μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +9!

Ο τεχνικός της, Γκρέιαμ Λι, είπε πώς υπάρχουν πάλι ένας – δύο παίκτες που έχουν κορωνοϊό και θα απουσιάσουν, χωρίς να πει ονομαστικά ποιοι είναι αυτοί. Πάντως στον προηγούμενο αγώνα χτύπησε και μάλλον θα απουσιάσει σήμερα, ο επιθετικός Κουκ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρτλπουλ έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με την Ολνταμ, σε έναν αγώνα που είχε αρκετές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, με την ίδια να έχει λίγο περισσότερες, έχοντας και δύο δοκάρια, έναντι ενός της αντιπάλου της.

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*Εχει 5/7 N/G στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

* Εχει 9/16 G/G εντός έδρας.

ΜΠΟΛΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Η Μπόλτον έχασε και από την Ρόδεραμ με 2-1 εκτός έδρας, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα, όλες μακριά από το γήπεδο της. Επίσης ήταν η έβδομη ήττα της στα εννιά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια, όπου έχει μόνο μία νίκη, την οποία πέτυχε στον συγκεκριμένο θεσμό.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 16η θέση του, έχοντας την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας από την ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +4 από αυτήν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπόλτον έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Ρόδεραμ, παρόλο που ισοφάρισε άμεσα, στο 42’, με τον Ντόιλ, ένα γκολ που δέχθηκε από τον Σμιθ στο 40ο λεπτό. Και αυτό καθώς δεν είχε απάντηση στο δεύτερο τέρμα του Σμιθ, στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης.