*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κόβεντρι-Χάντερσφιλντ 1-1.

*Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Ρόδεραμ, στα πλαίσια της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Χάντερσφιλντ. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε την αντίπαλη εστία, όμως δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα με καμία από αυτές. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη με ευκολία.

Σαφώς απογοητευμένη ύστερα από την αποτυχία της να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα την προηγούμενη αγωνιστική, καθώς έτσι έμεινε εντός της ζώνης του υποβιβασμού. Σκοράρει μπροστά στο κοινό της με μεγαλύτερη συνέπεια, παρ’ όλα αυτά έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Ισόβαθμη με την 21η Μπέρμιγχαμ, είναι υποχρεωμένη να κυνηγήσει όλα τα εντός έδρας παιχνίδια της ως το τέλος της σεζόν, προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για παραμονή.

Χάντερσφιλντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Γουλβς με σκορ 2-3, στα πλαίσια του FA Cup. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σιμς στο 53’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Νούρι στο 83’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπουένο στο 88’. Το 2-2 πέτυχε ο Σιμς στο 90+7’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ράιτ στο 90+10’.

Εξαιρετική εμφάνιση και τεράστια πρόκριση για την Κόβεντρι. Προηγήθηκε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο έβγαλε αδράνεια, υποκύπτοντας στην έντονη πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη την ανατροπή σε μόλις πέντε λεπτά. Δεν το έβαλε κάτω και στις καθυστερήσεις βρήκε το γκολ της ισοφάρισης, ενώ λίγο λεπτά αργότερα πέτυχε εξίσου την ανατροπή, παίρνοντας το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα νικηφόρα αποτελέσματα θέλει να δώσει, έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία ύστερα από την πρόκριση στο FA Cup. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα, ενώ δεν πτοείται καθόλου από το γεγονός ότι δέχεται συχνά γκολ. Στο -4 από την 6η Νόργουιτς, έχοντας όμως και μία αγωνιστική λιγότερη.