*Στον πρώτο γύρο: Ουντινέζε – Τζένοα 2-2

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Σημειώθηκε ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΤΖΕΝΟΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Νάπολι. Ο Φρέντρουπ έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους στο 47′. Απάντησε ο Ενγκόνζ με τη συμπλήρωση των 90′.

Πήρε μεγάλο αποτέλεσμα την περασμένη εβδομάδα, άντεξε εκτός έδρας κόντρα στη Νάπολι. Έκανε συμπαθητικό πρώτο ημίχρονο, απείλησε πρώτη, ήταν λογικό να παίξει παθητικά, η Νάπολι είχε κυριαρχικό ρόλο, αλλά το γκολ δεν ήρθε για καμία ομάδα. Στο δεύτερο 45λεπτο το 0-1 ήρθε για την Τζένοα σε αντεπίθεση, από εκεί και έπειτα το ματς εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο της Νάπολι, που έβγαλε αρκετές φάσεις, αλλά έπρεπε να φτάσει το 90’ για να έρθει το 1-1. Δίκαιο το αποτέλεσμα, η Τζένοα δεν μπορούσε να πάρει κάτι περισσότερο.

Τρίτο σερί ματς που δεν κερδίζει, αλλά σ’ αυτή τη σειρά αγώνων πήρε δύο εκτός έδρας ισοπαλίες με Έμπολι (0-0) και Νάπολι, στο μεσοδιάστημα έχασε εντός έδρας απ’ την Αταλάντα (1-4). Μετρά ρεκόρ 2-2-1 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, θα ήθελε να εκμεταλλευτεί περισσότερο την έδρα της, εκεί κέρδισε μόλις μια φορά στα τελευταία έξι παιχνίδια πρωταθλήματος (1-4-1). Με 30 πόντους η Τζένοα είναι 12η, στο +10 απ’ την τελευταία τριάδα της βαθμολογίας.

ΤΖΕΝΟΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 7/10 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Κάλιαρι. Ο Ζεμούρα άνοιξε το σκορ στο 14′. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 44′ με Γκαετάνο.

Γκέλα την περασμένη εβδομάδα για την Ουντινέζε, έμεινε στο εντός έδρας 1-1 με την Κάλιαρι. Μπήκε δυνατά στο ματς, σκόραρε καταπληκτικό γκολ με τον Ζεμούρα στο 14’, είχε αρκετές φάσεις και προϋποθέσεις για να βρει δεύτερο γκολ, δεν το έκανε και το «πλήρωσε» λίγο πριν το ημίχρονο. Η Κάλιαρι ισοφάρισε απ’ το πουθενά και έβαλε δύσκολα στην Ουντινέζε, που πήρε τα ηνία και στο δεύτερο 45λεπτο, έβγαλε καλές στιγμές, δεν απειλήθηκε, αλλά ήταν άστοχη. Άξιζε κάτι καλύτερο, έστω κι αν δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης.

Τρίτο σερί παιχνίδι πρωταθλήματος που δε χάνει, ερχόταν απ’ το σπουδαίο εκτός έδρας 1-0 επί της Γιουβέντους και το εντός έδρας 0-0 κόντρα στη Μόντσα, νωρίτερα υπέστη δύο διαδοχικές ήττες από Μίλαν (2-3) και Αταλάντα (2-0). Μετρά μόλις δύο νίκες στις τελευταίες 10 αγωνιστικές (2-5-3), ανέβηκε στους 23 πόντους και παλεύει για την παραμονή, βρίσκεται μόλις στο +3 απ’ την τελευταία τριάδα της βαθμολογίας. Μπορεί να κάνει ζημιές εκτός έδρας, έχασε σε μόλις μία απ’ τις τελευταίες τέσσερις εξόδους (1-2-1). Επιστρέφει ο Περέιρα (Μέσος, 19, 3).