*Δεύτερος γύρος του FA Cup Αγγλίας, πρώτος αγώνας. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα υπάρξει επαναληπτικός στην έδρα της σημερινής φιλοξενούμενης.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/4 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ (ΕΘΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ίστλιχ με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γκριγκ στο 53’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπανκς στο 56’. Το 3-0 έκανε ο Μπανκς στο 68’ και το 3-1 ο ΜακΚάλουμ στο 75’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κουίγλι στο 80’.

Καλή εμφάνιση και μία ακόμα νίκη για τη Τσέστερφιλντ. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στη συνέχεια έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί εξίσου γκολ.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, έχοντας για δεύτερο σερί ματς το πλεονέκτημα έδρας. Έχει αποδείξει πως είναι μαχητική μπροστά στο κοινό της, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, αλλά σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε εξίσου γκολ.

Τσέστερφιλντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΕΙΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ (Α’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπρίστολ Ρόβερς με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γουόρντ στο 45+4’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κράμα με αυτογκόλ στο 90+3’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει η Λέιτον Όριεντ. Έμεινε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όμως στην επανάληψη αύξησε την πίεσή της, βρίσκοντας εν τέλη στα τελευταία λεπτά το γκολ της ισοφάρισης.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από την αποτυχία να της να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα στα τελευταία πέντε παιχνίδια της. Άκρως θετικό το γεγονός ότι σκοράρει σχεδόν ασταμάτητα, παρ’ όλα αυτά δεν την έχει βοηθήσει ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που θα επιθυμούσε. Αντιμετωπίζει ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, αλλά το έργο της παραμένει δύσκολο.