*Στον πρώτο γύρο: Σουίντον – Τσάρλτον 2-2.

*Στο Λιγκ Καπ: Σουίντον – Τσάρλτον 1-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΤΣΑΡΛΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Είχε δύσκολη αποστολή μεσοβδόμαδα η Τσάρλτον. Αντιμετώπισε εκτός έδρας την Πιτέρμπορο, μπορεί να προηγήθηκε νωρίς στο σκορ, αλλά δέχθηκε δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος και ηττήθηκε με 2-1. Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο διπλό επί της Μπρίστολ Ρόβερς (1-0), με την νίκη εκείνη να είναι η μοναδική που έχει πανηγυρίσει στα επτά τελευταία παιχνίδια της (1-3-3).

Με 36 βαθμούς μετά από 23 αγώνες, βρίσκεται στην 6η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ. Ωστόσο την ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής ομάδες που έχουν τρία και τέσσερα λιγότερα ματς. Επιστρέφει σήμερα στην έδρα της, στα πέντε πρόσφατα ματς που έδωσε εκεί για το πρωτάθλημα, κέρδισε μία μόνο φορά. Εξέτισε την τιμωρία του και επιστρέφει ο μέσος Άλμπι Μόργκαν. Απέκτησε ως δανεικό από την Πρέστον τον επιθετικό Στόκλι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Πιτέρμπορο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 14ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ουάσινγκτον. Η Πιτέρμπορο αντέδρασε, κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Σμόντικς στο 66’ και ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 79’.

Τσάρλτον Στατιστικά

*Δέχτηκε πρώτη γκολ στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην Stoiximan)

*Goal / Goal και Over 3.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΣΟΥΙΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σουίντον την προηγούμενη εβδομάδα είχε δύσκολο έργο υποδεχόμενη την Ντονκάστερ και δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 2-1, δεχόμενη και τα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Είχε προηγηθεί το διπλό επί της Ίπσουιτς με 3-2, η μοναδική νίκη που έχει πανηγυρίσει στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της.

Έξι ήττες και μία ισοπαλία μετρά στα επτά υπόλοιπα, μεγάλα τα αμυντικά προβλήματα που έχει, διαθέτοντας τη δεύτερη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, με 45 τέρματα παθητικό. Με 20 βαθμούς σε 22 αγώνες, βρίσκεται εντός της ζώνης του υποβιβασμού, απέχει δύο από τις θέσεις που δίνουν την παραμονή. Διαθέσιμος ο αμυντικός Κόνορ Μάστερσον που αποκτήθηκε ως δανεικός από την ΚΠΡ μέχρι το φινάλε της σεζόν.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Ντονκάστερ. Η Σουίντον βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 5ο λεπτό και μάζεψε για δεύτερη φορά την μπάλα από τα δίχτυα της στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Το μοναδικό που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-1 με τον Χόουπ στο 73’.