*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

ΔΕ ΣΤΡΟΝΓΚΕΣΤ

Με το νέο τεχνικό της ομάδας, Θέσαρ Φαρίας, να κάνει το ντεμπούτο του στον πάγκο της, η Δε Στρόνγκεστ θα ”κυνηγήσει” την εντός έδρας νίκη στο σημερινό παιχνίδι, με σκοπό να είναι αυτή που θα πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα της Βολιβίας, φιλοξενήθηκε από την Τρουχιγιάνος, από την οποία και ηττήθηκε εν τέλει με 2-1, παρότι είχε ισοφαρίσει προσωρινά με το τέρμα του Αλόνσο στο 67ο λεπτό. Ωστόσο λίγο πριν το φινάλε έμεινε με παίκτη λιγότερο, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης. Προέρχεται από την εντός έδρας νίκη με 4-2 επί της Σικλόν για το πρωτάθλημα. Τα τέρματα της νίκη για την Δε Στρόνγκεστ σημείωσαν οι Βαγιάρ (7′), Αλόνσο (29′), Κιρόγκα (αυτογκόλ 52′) και Πέρε (60′). Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν για το τελικό αποτέλεσμα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-2 επί της Σικλόν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό για στοίχημα: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

Στοιχημάτισε τώρα στο Δε Στρόνγκεστ – Σάο Πάολο (Κλικ Εδώ)

ΣΑΟ ΠΑΟΛΟ

Στην κορυφή της βαθμολογίας βρίσκεται η Σάο Πάολο, όπου και ισοβαθμεί με την Ρίβερ Πλέιτ, έχοντας αμφότερες από οκτώ βαθμούς. Για να καταφέρει να προκριθεί στην επόμενη φάση, θα πρέπει μόνο να μην ηττηθεί, καθώς ”βολεύεται” και με την ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Εντγκάρδο Μπαούσα φιλοξένησε την Ρίβερ Πλέιτ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1, με τον Καλέρι να σημειώνει και τα δυο τέρματα της ομάδας του (28′, 60′) και τους φιλοξενούμενους να μειώνουν απλά για το τελικό αποτέλεσμα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με 4-1 από την Αουντάξ για το Παουλίστα Α1, όπου και πάλι με τέρμα του Καλέρι, είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1, στο 34ο λεπτό.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 από την Αουντάξ για το Παουλίστα Α1.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.