*37η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Καταντζάρο – Τερνάνα 2-1

*Πέντε σερί G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΕΡΝΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Η Τερνάνα έχασε 4-3 εκτός έδρας από την Σουντιρόλ σε ένα συναρπαστικό αγώνα με πολλές εναλλαγές στο σκορ. Βρέθηκε να χάνει από τον Οντόγιου στο 9’, πριν ισοφαρίσει και προηγηθεί με γκολ των Περέιρο (23’), Λουπερίνι (33’). Ισοφάριστηκε από τον Κασιράγκι στο 51’ και ενώ έμεινε με 10 παίκτες στο 60’, κατάφερε να προηγηθεί με τέρμα του Λουπερίνι στο 67’. Αλλά δεν άντεξε, ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Κασιράγκι στο 75’ και έχασε με τέρμα του Ελ Καουακίμπι στο 85’.

Δεύτερη σερί ήττα για την Τερνάνα, αυτή τη φορά με 4-3 στο γήπεδο της Σουντιρόλ και πλέον έχει μπλέξει για τα καλά όσον αφορά στην παραμονή της στην κατηγορία!

Συγκεκριμένα, αυτή τη στιγμή βρίσκεται ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες, μία εκ των οποίων είναι στις θέσεις που οδηγούν απευθείας στον υποβιβασμό, ενώ η άλλη και η ίδια είναι στις θέσεις που θα παίξουν play off παραμονής στην κατηγορία.

Στο γήπεδό της έχασε τον πιο πρόσφατο αγώνα, αλλά έχει μία νίκη στους τρεις πιο πρόσφατους που έπαιξε εκεί.

Τερνάνα Στατιστικά

*13/18 Under 2,5 εντός έδρας.

*5/8 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΚΑΤΑΝΤΖΑΡΟ

Προηγούμενο ματς: Η Καταντζάρο κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Βενέτσια, ανοίγοντας το σκορ με τον Ποτίσο στο 5’. Αλλά ισοφαρίστηκε και βρέθηκε να χάνει από δύο γκολ του Ίτζες (14’, 55’). Όμως στο 57’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, ισοφάρισε με πέναλτι του Ιεμέλο στο 59’ και κέρδισε με τέρμα του Ιεμέλο στο 90ο λεπτό.

Η Καταντζάρο πέτυχε μία νίκη κόντρα σε όλα τα προγνωστικά, επικρατώντας 3-2 της Βενέτσια εντός έδρας, αποδεικνύοντας πως ενδιαφέρεται για ένα καλό πλασάρισμα ενόψει των play off ανόδου. Άλλωστε αυτό είναι το μόνο διακύβευμα γι’ αυτήν.

Είναι αήττητη εδώ και τέσσερις αγώνες, με δύο νίκες, αλλά μακριά από την έδρα της δεν χάνει εδώ και εφτά αγώνες, με τέσσερις νίκες σε αυτή την χρονική περίοδο.