Δημοσίευση: Κατηγορία: Davis Cup

*46η και τελευταία αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρου – Κόλτσεστερ 2-1

*10/11 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτή την έδρα, οκτώ σερί στα πιο πρόσφατα.

* Η Κόλτσεστερ με έναν βαθμό μένει στην κατηγορία. Ίσως τα καταφέρει και με ήττα, αν δεν κερδίσει η Σάτον με σκορ ικανοποιητικό που θα της δώσει καλύτερο συντελεστή τερμάτων από αυτήν.

* Η Κρου με έναν βαθμό συμμετέχει στα play off για την άνοδο. Ίσως το πετύχει και με ήττα αν δεν κερδίσει και η Κρόουλι.

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έχασε 1-4 εντός έδρας από την Ντονκάστερ, με τον Φέβριερ στο ένατο λεπτό να ανοίγει το σκορ. Αλλά η συνέχεια ήταν πολύ κακή, αφού δέχθηκε τέσσερα γκολ, από δύο σε κάθε ημίχρονο, από τους Μολινό (14’), Μπίγκινς (22’), Άντερσον (76’), Άιρονσαϊντ (85’).

Δεύτερη σερί ήττα για την Κόλτσεστερ, αυτή τη φορά με 1-4 εντός έδρας από την Ντονκάστερ. Και το χειρότερο είναι πώς δέχθηκε και αρκετά τέρματα, κάτι που χάλασε την διαφορά τερμάτων της.

Αυτή τη στιγμή είναι στην 22η θέση, τελευταία παραμονής, αλλά στο +3 από την ζώνη του υποβιβασμού. Τυπικά θέλει ένα βαθμό για να είμαι σίγουρη.

Πάντως ο προπονητής της, Ντάνι Κόουλι, είπε πώς η ομάδα του κοιτάζει μόνο το ενδεχόμενο της νίκης.

Κόλτσεστερ Στατιστικά

*11/14 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*11/14 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*14/25 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου έχασε 0-3 εντός έδρας από την Ρέξαμ, με δύο γκολ να τα δέχεται από τους Πάλμερ (24’), Μάλιν (45’+), πριν έρθει και τρίτο από τον Κάνον στο 61ο λεπτό.

Η χαρά της Κρου κράτησε μία αγωνιστική, αφού γνώρισε δύο σερί ήττες, αμφότερες στο γήπεδό της, με το ίδιο σκορ μάλιστα, 0-3! Πιο πρόσφατη αυτή από την Ρέξαμ. Έχει μόλις δύο νίκες στα 11 τελευταία παιχνίδια.

Μακριά από την έδρα της κέρδισε τον τελευταίο αγώνα, ενώ είναι αήττητη εδώ και τρία παιχνίδια, χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ!

Το τελευταίο αποτέλεσμα την οδηγεί στη σημερινή αγωνιστική με αγωνία σχετικά με το αν καταφέρει να διεκδικήσει άνοδο μέσω των play off ή όχι.

Και ο δικός της προπονητής είπε πώς θέλουν και τους τρεις βαθμούς, αν και τυπικά πετυχαίνει τον στόχο της με έναν βαθμό.