*Έρχονται από 6/8 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Σεντ Λούις. Το 0-1 με αυτογκόλ του Χίμπερτ στο 66’, το 0-2 έκανε ο Μόρις στο 69’. Το 1-2 ήρθε απ’ τον Τότλαντ στο 82’.

Δεν έκανε τρομερή εμφάνιση στο εκτός έδρας ματς με το Σεντ Λούις το Σάββατο, αλλά πήρε αυτό που ήθελε χάρη στην αποτελεσματικότητα του. Λίγα πράγματα επιθετικά από αμφότερες τις ομάδες, το ματς πήρε «ζωντάνια» μετά το 60’. Το Σιάτλ έκανε δύο γκολ απ’ το πουθενά μέσα σε τρία λεπτά και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση, δεν πτοήθηκε και δεν ταράχθηκε απ’ τη μείωση του σκορ στο 82’, άντεξε και πήρε τη νίκη. Στο 2-2-1 το ρεκόρ του Σιάτλ στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 9η θέση της Δύσης.

ΣΙΑΤΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από πέντε σερί 2-3 Goal ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 4/5 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 κόντρα στο Ντάλας. Στο 3-0 το σκορ μέχρι το 59’, το Σολτ Λέικ μείωσε στο 61’ και το 73’, το τελικό 3-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Σε καλή κατάσταση το τελευταίο χρονικό διάστημα, σκοράρει με άνεση, το έδειξε και το Σάββατο εκτός έδρας κόντρα στο Ντάλας. Ο αντίπαλος έκανε τρομερή εμφάνιση για περίπου 60 λεπτά, προηγήθηκε 3-0 και έδειχνε ότι οδεύει προς περίπατο, ωστόσο δεν κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα μέχρι το φινάλε. Το Σολτ Λέικ έβγαλε τρομερά αποθέματα χαρακτήρα, μείωσε σε 3-2 μέχρι το 73’ και βρήκε την ισοφάριση στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων! Ήταν η 11η διαδοχική αγωνιστική που δε χάνει το Σολτ Λέικ, επέστρεψε στις απώλειες έπειτα από δύο σερί νίκες με Κολοράντο (5-3) και Σιάτλ (2-0). Καταλαμβάνει την 1η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, βρίσκεται στο +4 απ’ τη Μινεσότα.