2ος προκριματικός γύρος

*Νοκ άουτ αναμέτρηση. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι

*Κεκλεισμένων των θυρών

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους

Σταντάρ Λιέγης – Μπάλα Τάουν στην Bwin
Bwin

ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βέλγιο, 74)

Η Σταντάρ Λιέγης προέρχεται από την πρώτη ήττα στη σεζόν, στο πρωτάθλημα και έχει ενδιαφέρον να δούμε την αντίδρασή της. Δεν κατάφερε να καταβάλει την αντίσταση της Λέουβεν (1-0), ενώ η αποβολή στο 60’ της κόστισε την ήττα. Πρώτη ήττα έπειτα από τέσσερα ματς στο πρωτάθλημα, έμεινε για δεύτερο χωρίς γκολ. Έχει αλλάξει αγωνιστική φιλοσοφία με τον Φιλίπ Μοντανιέ στην τεχνική ηγεσία και πλέον παρατάσσεται με προσοχή στην άμυνα και την τακτική και έχει ως στόχο να γίνεται όλο και πιο αποτελεσματική στην επίθεση, με τις ευκαιρίες που δημιουργεί. Όσον αφορά την αποστολή, δεν είναι διαθέσιμος ο βασικός μέσος Μπαστιέν λόγω προβλήματος τραυματισμού. Εκτός έμεινε και ο ακραίος μέσος Μπόλιεβιτς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα από τη Λέουβεν εκτός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Το πρώτο μέρος δεν είχε γκολ με τις δύο ομάδες να είναι περισσότερο προσεκτικές. Στο 60’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γκαβορί για τη Σταντάρ και η Λέουβεν το εκμεταλλεύτηκε με γκολ στο 77’ από τον Σοβά.

ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια με under 2.5 γκολ (δες το στη bwin)

*4/5 επίσημα παιχνίδια έληξαν με no goal

*Μηδέν παθητικό στα 4 πρόσφατα ως γηπεδούχος

Παίξε νόμιμα στη Bwin +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΑΛΑ ΤΑΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ουαλία, -)

Η Μπάλα Τάουν ξεκίνησε με ισοπαλία το νέο πρωτάθλημα, όμως μπορεί να αισθάνεται ότι άξιζε κάτι παραπάνω στην έδρα της Κόνας Κουάι (1-1), η οποία κατέκτησε το πρωτάθλημα πέρυσι, αφού δέχτηκε την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά. Η ομάδα το Κόλιν Κέιτον ξεκίνησε από τον πρώτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ και κατάφερε να επιβληθεί της Βαλέτα στη Μάλτα, με σκορ 0-1. Το μοναδικό τέρμα στο παιχνίδι, σημείωσε ο Βινέιμπλς στο 38’. Καλή αμυντική λειτουργία στη συνέχεια από τη Μπάλα Τάοουν, η οποία πιστώνεται ότι διατήρησε το μηδέν στην άμυνα. Ήταν η πρώτη ευρωπαϊκό διπλό που έχει κατακτήσει η άσημη ομάδα από την Ουαλία. Δεν αναφέρθηκαν σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα ενόψει της αναμέτρησης στη Λιέγη.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 κόντρα στην Κόνας Κουάι, εκτός έδρας, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 23’ με τον Πιτ για το 0-1 του ημιχρόνου. Δέχτηκε φάσεις στο δεύτερο μέρος και στις καθυστερήσεις ο Ντουλ ισοφάρισε για το τελικό 1-1.