*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουίκομπ-Σριούσμπερι 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πόρτσμουθ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Ντάνκλεϊ στο 3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σίπλι στο 29’. Το 2-1 πέτυχε ο Μπίσοπ με πέναλτι στο 42’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος στο 77’.

Προσπάθησε η Σριούσμπερι, αλλά δεν μπόρεσε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Πόρτσμουθ. Μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, παρ’ όλα αυτά βρήκε άμεσα «απάντηση». Στη συνέχεια υπέκυψε ξανά, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι «σφράγισαν» το τρίποντο με ένα ακόμη τέρμα.

Ένα ακόμα σημαντικό βήμα για την παραμονή θέλει να κάνει σήμερα εκμεταλλευόμενη τον παράγοντα έδρα. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση αυτή την περίοδο, δυσκολεύεται αρκετά τόσο να βρει δίχτυα, όσο και να κρατήσει την εστία της ανέπαφη, με αποτέλεσμα να μην έχει αποσπάσει όσους βαθμούς θα μπορούσε.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Ντέρμπι, στα πλαίσια της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Γουίκομπ. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μην σκοράρει. Η άμυνά της δέχθηκε πίεση, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν εντελώς άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, ώστε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα. Δεν πείθει με την εικόνα της τελευταία, δυσκολεύεται αρκετά να βρει δίχτυα, την ώρα που αμυντικά δεν φημίζεται για τη σταθερότητά της. Δύο νίκες και μία ισοπαλία είναι ο απολογισμός της στα πέντε πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια της, με 4 γκολ υπέρ και 4 κατά.