*37η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μέιντενχεντ – Φάιλντ 2-2

*5/6 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΦΑΪΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Φάιλντ έχασε 4-0 εκτός έδρας από την Μπόρεχαμ Γουντ, με γκολ που δέχθηκε από τους Τσιμάνγκα (6’, 85’), Μίτσελ (28’ αυτ.), Ρόμπινσον (42’).

Η Φάιλντ έχασε και από την Μπόρεχαμ Γουντ με 4-0 εκτός έδρας, δεύτερη ήττα στα τρία τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει και έχει δεχθεί 10 γκολ!

Όλα αυτά μετά από μία περίοδο που είχε τέσσερις σερί νίκες, έξι στα εφτά τελευταία παιχνίδια που δεν έχασε, πριν χάσει από την Μπαρνέτ και την πάρει πάλι η “κάτω βόλτα”.

Πάντως αυτή η ήττα από την Μπαρνέτ μαζί με μόια από την Γιορκ είναι οι μοναδικές εντός στα 12 τελευταία παιχνίδια της, με πέντε νίκες σε αυτό το διάστημα.

Συνεχίζει να παλεύει να μείνει στην κατηγορία, ούσα πλέον ισόβαθμη με δύο ομάδες, μία εκ των οποίων είναι εντός ζώνης του υποβιβασμού.

Φάιλντ Στατιστικά

*Έξι σερί over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*4/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Όλτρινχαμ, με ανατροπή, αφού βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μπανκς στο 12ο λεπτό. Μάλιστα προηγήθηκε πριν λήξει το ημίχρονο, με γκολ των Λόκο (30’), Σμθ (45’), ενώ το τρίτο ήρθε από τον Κλερίμα στο 47ο λεπτό.

Η Μέιντενχεντ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την δυνατή Όλτρινχαμ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τέσσερις σερί ήττες, με δύο εντός και δύο μακριά από την έδρα της.

Αυτό το αποτέλεσμα της έδωσε μία μικρή βαθμολογική “ανάσα”, αν και παραμένει χαμηλά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 16η θέση του, αλλάξ ξεφεύγοντας στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού.