*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Λιντς με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Πάτερσον στο 1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πιρόε στο 4’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ρούτερ στο 45+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζέιμς στο 61’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα η Σουόνσι. Μπήκε μεν δυνατά στο ματς και προηγήθηκε, όμως στη συνέχεια υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη την ανατροπή πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη υπέκυψε για ακόμα μία φορά, με τους γηπεδούχους να «σφραγίζουν» το τρίποντο.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θα χρειαστεί ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της μαχητικής Χάντερσφιλντ, επιστρέφοντας στις νίκες. Είναι μεν μαχητική, βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με συνέπεια στις περισσότερες αναμετρήσεις της, όμως παραμελεί συχνά τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να της έχουν στοιχίσει σημαντικούς βαθμούς το τελευταίο διάστημα.

Σουόνσι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΝΤΕΡΦΣΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χέλικ στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ο’Νάιεν στο 40’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπούργκζοργκ στο 67’.

Τεράστιο τρίποντο για τη Χάντερσφιλντ, με μια άκρως αποτελεσματική εμφάνιση. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε, κατάφερε να προηγηθεί πριν το ημίωρο, όμως ισοφαρίστηκε πριν το ημίχρονο. Στην επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό, αλλά βρήκε ξανά τρόπο να πάρει κεφάλι στο σκορ, το οποίο και διατήρησε ως το τελευταίο σφύριγμα.

Πήρε ψυχολογία μετά το τρίποντο που κατάφερε να αποσπάσει κόντρα στη Σάντερλαντ και θέλει ιδανικά σήμερα να κάνει το 2/2 στις εξόδους της, περνώντας και από την έδρα της Σουόνσι. Εξίσου δύσκολο το έργο της, παρ’ όλα αυτά έχει και πάλι την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί τα κενά που αφήνει συχνά η αντίπαλός της, ώστε να βρει ξανά δίχτυα. Αναμένεται παρ’ όλα αυτά να δεχθεί έντονη πίεση, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, προκειμένου να μην βρεθεί σε δύσκολη θέση.