*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: ΚΠΡ-Σουόνσι 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σέφιλντ Γουένσντεϊ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κανταμαρτέρι στο 41’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λόι στο 76’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Σουόνσι. Κάκιστο πρώτο ημίχρονο, δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία, ενώ έμεινε πίσω στο σκορ. Στο δεύτερο μέρος ήταν πιο δημιουργική και παράλληλα αποτελεσματική, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Ακόμα καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό μεσοεπιθετικά και σκοράρει σχεδόν σε όλες τις αναμετρήσεις της και ειδικά μπροστά στο κοινό της. Αμυντικά δέχεται εύκολα γκολ και αυτό είναι ίσως το μοναδικό πρόβλημα που έχει, καθώς της έχει στερήσει αρκετούς βαθμούς στην προσπάθεια που πραγματοποιεί για να απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Σουόνσι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρμιγχαμ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπακουνά στο 62’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κουκ στο 65’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ντάνι στο 90+2’.

Τρομερή εμφάνιση και τεράστια νίκη για την ΚΠΡ. Ανοιχτό ματς με πολλές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, έμεινε πίσω στο σκορ με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όμως στη συνέχεια πίεσε ασφυκτικά και κατάφερε να ισοφαρίσει ελάχιστα λεπτά μετά. Στις καθυστερήσεις βρήκε το γκολ της ανατροπής, εκμεταλλευόμενη την αδράνεια των φιλοξενούμενων.

Με ψυχολογία στα ύψη έρχεται στο σημερινό ματς, ύστερα από τη τεράστια νίκη που απέσπασε την προηγούμενη αγωνιστική. Έκανε ένα σημαντικό πρώτο βήμα στη μάχη που δίνει για να μείνει μακριά από την επικίνδυνη ζώνη και σήμερα θέλει να κάνει ένα ακόμα, περνώντας από την έδρα της μαχητικής, αλλά παράλληλα επιρρεπής αμυντικά Σουόνσι. Στο +4 πλέον από την 22η Χάντερσφιλντ και με νίκη σήμερα θα αυξήσει σημαντικά τις πιθανότητές της για παραμονή.