*Διεθνής φιλική αναμέτρηση, θα διεξαχθεί στη Λουμπλιάνα.

*Αήττητη η Βουλγαρία σε τέσσερα ματς κόντρα στη Σλοβενία ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (3-1-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Φιλικά Εθνικών Ομάδων για σήμερα, Σάββατο 08/06!

ΣΛΟΒΕΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας φιλική επικράτηση 2-1 επί της Αρμενίας. Το 1-0 στο 11’ απ’ τον Μλάκαρ, το 1-1 έκανε ο Χαρογιάν στο 56’, το 2-1 ήρθε απ’ τον Ίλισιτς στο 63’.

Δεν έκανε καλή εμφάνιση στο εντός έδρας φιλικό με την Αρμενία την Τρίτη, αλλά πήρε τη νίκη. Σκόραρε στο 11’ και στο πρώτο ημίχρονο διαχειρίστηκε αρκετά καλά την κατάσταση, ωστόσο στο δεύτερο 45λεπτο η εικόνα της ήταν προβληματική. Δέχτηκε πίεση απ’ την Αρμενία, είχε αρκετά ζητήματα στην άμυνα, ισοφαρίστηκε γρήγορα, αλλά βρήκε άμεσα το 2-1. Καλύτερη η Αρμενία στο φινάλε, άξιζε την ισοπαλία.

Δεύτερη σερί φιλική νίκη μετά το 2-0 επί της Πορτογαλίας τον Μάρτιο, η Σλοβενία πορεύεται αήττητη στα τελευταία πέντε ματς (4-1-0), έχει μόλις μια ήττα στα τελευταία 11! Σήμερα κάνει πρόβα τζενεράλε για την πρεμιέρα του Euro, που θα αντιμετωπίσει τη Δανία (16/06). Τον όμιλο συμπληρώνουν Αγγλία και Σερβία.

ΣΛΟΒΕΝΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα 7/10 τελευταία παιχνίδια της.

*Σκοράρει στα 11 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

Προηγούμενο ματς: Φιλική εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στη Ρουμανία.

Καλή εμφάνιση απ’ τη Βουλγαρία την Τρίτη, ήταν ανταγωνιστική κόντρα στη Ρουμανία εκτός έδρας. Η καλύτερη στιγμή της Ρουμανίας ήταν το χαμένο πέναλτι στην έναρξη του δεύτερου μέρους, δεν κατάφερε να βρει ρυθμό ποτέ στο παιχνίδι και μοιραία δεν απείλησε όσο θα ήθελε. Η Βουλγαρία στάθηκε αρκετά καλά στο μεγαλύτερο κομμάτι, στο δεύτερο μέρος ήταν βελτιωμένη επιθετικά.

Ήταν η τέταρτη ισοπαλία στα τελευταία πέντε ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις, στα φιλικά του Μαρτίου κέρδισε την Τανζανία (1-0), σε ματς που έκανε κάκιστη εμφάνιση και προκάλεσε αρνητικά σχόλια στον Τύπο, ενώ ακολούθησε το 1-1 με το Αζερμπαϊτζάν. Η νίκη επί της Τανζανίας ήταν η πρώτη έπειτα από 11 ματς σ’ όλες τις διοργανώσεις (0-5-6), η Βουλγαρία έρχεται από τραγική πορεία στα προκριματικά του Euro, εκεί τερμάτισε τελευταία στον όμιλο, χωρίς νίκη, με ρεκόρ 0-4-4, κάτω και απ’ τη Λιθουανία!