*6η αγωνιστική

*Η Σλατσκ παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της (2-3-0) με αντίπαλο την Μπελσίνα.

*Under 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της Σλατσκ με αντίπαλο την Μπελσίνα.

Σλατσκ – Μπελσίνα στον Stoiximan

ΣΛΑΤΣΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη παραμένει η Σλατσκ στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και μία ισοπαλία. Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Βίτεμπσκ (1-1 εντός), επέστρεψε με το “τρίποντο” από την έδρα της Σαχτιόρ (2-1) την προηγούμενη βδομάδα.

“Είμαι χαρούμενος για τη νίκη μετά από μία δύσκολη μάχη. Η αντίπαλός μας προσπάθησε να μας ασκήσει πίεση από την αρχή. Σίγουρα είχαμε και την τύχη με το μέρος μας”, υπογράμμισε ο προπονητής Πάβλοφ, ο οποίος δεν μπορεί να υπολογίζει σήμερα στις υπηρεσίες του τιμωρημένου Ομπράζοφ (ΑΜ, 5/0). Παράλληλα, αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Μπουράεφ (ΜΕ, 4/0).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 της Σαχτιόρ για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τα γκολ των Κόζλοφ (25′) και Ούμαρ (45+1′), προτού οι γηπεδούχοι διαμορφώσουν το τελικό αποτέλεσμα με το αυτογκόλ του Κοάντα στο 89′. Η Σλατσκ έμεινε με δέκα παίκτες στο 51′, λόγω της αποβολής του Ομπράζοφ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Μποντούλ αστόχησε σε πέναλτι για την Σαχτιόρ.

ΣΛΑΤΣΚ Στατιστικά

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan)

*2-3 γκολ στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Δείτε τα προγνωστικά Λευκορωσίας (Κλικ Εδώ)

ΜΠΕΛΣΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα παραμένει η Μπελσίνα, η οποία αγνοεί τη νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές (0-2-3). Στις δύο τελευταίες αναδείχθηκε ισόπαλη με τις Νέμαν Γκρόντνο (1-1 εκτός) και Σμολέβιτσι (1-1 εντός). Την προηγούμενη βδομάδα με αντίπαλο την τελευταία προηγήθηκε με πέναλτι του Γκλέμπκο στο 80′, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν δέκα λεπτά αργότερα με τον ίδιο τρόπο.

“Ήταν μία όμορφη αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες. Έχω τις αμφιβολίες μου για το πέναλτι της Σμολέβιτσι”, είπε ο προπονητής Γκραντομπόεφ. Κανονικά στην αποστολή της Μπελσίνα βρίσκεται ο νεοαποκτηθέντας 31χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός Νιβάλντο.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Σμολέβιτσι για το πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 80′ με το πέναλτι του Γκλέμπκο, προτού οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίσουν από την άσπρη βούλα χάρη στην εύστοχη εκτέλεση του Μπαρσούκοφ.