*8η αγωνιστική

*5/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια σε αυτή την έδρα.

*Το παιχνίδι διεξάγεται σε ουδέτερη έδρα, στο γήπεδο της Κρισιούμα.

ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ιντερνασιονάλ κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Ντέλφιν, με τέρμα του Αλάριο στο 68ο λεπτό.

Η Ιντερνασιονάλ κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Ντέλφιν, καταφέρνοντας έτσι να περάσει στα play off για τη φάση των “16” του Κόπα Σουνταμερικάνα, εκεί που θα αντιμετωπίσει τη Ροζάριο Σεντράλ. Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη της, όλες χωρίς να δεχθεί καν γκολ.

Συνεχίζει να μην παίζει στη φυσική της έδρα, σήμερα θα βγει και εκτός πολιτείας της, αλλά γενικώς παρουσιάζεται δυνατή όταν παίζει εντός. Έχει μόνο μία ήττα, σε ουδέτερο γήπεδο, και οκτώ νίκες σε 12 παιχνίδια ως γηπεδούχος.

Μπορεί να βρίσκεται οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα στο εθνικό πρωτάθλημα, αλλά έχει δώσει τα λιγότερα παιχνίδια από κάθε άλλη ομάδα. Αυτό βοηθάει και στο να έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας. Και το εντυπωσιακό είναι πώς είναι στο -6 από την κορυφή, αλλά με τρεις αγώνες λιγότερους από την ομάδα που βρίσκεται εκεί!

Ιντερνασιονάλ Στατιστικά

*Τρεις σερί αγώνες με N/G και under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*7/12 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΣΑΟ ΠΑΟΥΛΟ

Προηγούμενο ματς: Η Σάο Πάουλο κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Κρουζέιρο, μπαίνοντας δυνατά στο παιχνίδι και σκοράροντας με τον Λούκας Μόουρα μόλις στο πέμπτο λεπτό. Και μετά το 38’ που απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Καλέρι στο 48ο λεπτό.

Η Σάο Πάουλο κέρδισε και την Κρουζέιρο με 2-0 εντός έδρας, συνεχίζοντας το εντυπωσιακό σερί αποτελεσμάτων της. Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη της, όλες στο γήπεδό της, με το ίδιο σκορ μάλιστα!

Μετά τις δύο ήττες στις πρώτες ισάριθμες αγωνιστικές του εθνικού πρωταθλήματος, η Σάο Πάουλο είναι αήττητη εδώ και 11 αγώνες, με εννιά νίκες και δύο ισοπαλίες, οι οποίες ήρθαν στο γήπεδό της!

Μακριά από αυτό έχει πέντε συνεχόμενες νίκες, οι δύο για το εθνικό πρωτάθλημα, εκεί που είναι στην τέταρτη θέση, στο -3 από την κορυφή, εκεί που θα βρεθεί αν κερδίσει απόψε.

▶️ Δες το BET BUILDER προγνωστικό για τον αγώνα Ιντερνασιονάλ – Σάο Πάολο από τους Betarades!