*Έρχονται από 5/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στο Σολτ Λέικ. Το 1-0 στο 27’ απ’ τον Γκόμες, το 2-0 έκανε ο Λούνα στο 58’.

Δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα την Τετάρτη, ηττήθηκε εκτός έδρας απ’ το Σολτ Λέικ. Καλή εμφάνιση απ’ την αρχή ως το φινάλε για το Σολτ Λέικ, σκόραρε στο 27’ και το 58’, διαχειρίστηκε την κατάσταση και επικράτησε άνετα, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα απ’ το απογοητευτικό Σιάτλ. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από τρεις αγωνιστικές, που είχε νίκες με Φιλαδέλφεια (2-3) και Πόρτλαντ (1-2), όπως και την ισοπαλία με τους Γκάλαξι (0-0). Έχει ρεκόρ 3-2-3 στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 10η θέση της Δύσης. Επιστρέφει ο Νούχου (Αμυντικός, 11).

ΣΙΑΤΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 7/13 Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 7/13 ΝG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στο Κολοράντο. Το γκολ ο Ναβάρο με πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Με δέκα παίκτες απ’ το ίδιο σημείο το Βανκούβερ.

«Λύγισε» στο εκτός έδρας ματς με το Κολοράντο την Τετάρτη, λογικό απ’ τη στιγμή που έμεινε με δέκα παίκτες στο φινάλε του ημιχρόνου. Στο πρώτο ημίχρονο το Κολοράντο ήταν καλύτερο απ’ τον αντίπαλο, είχε πιο πολλές στιγμές, πήρε προβάδισμα με πέναλτι, σε φάση που το Βανκούβερ έμεινε με παίκτη λιγότερο. Το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο του Κολοράντο, που μπορούσε να φτάσει σε πιο υψηλό σκορ, αλλά έμεινε στο 1-0. Δεύτερη διαδοχική ήττα μετά το εκτός έδρας 3-0 απ’ το Λος Άντζελες, τέταρτη διαδοχική αγωνιστική που δεν κερδίζει (0-2-2). Καταλαμβάνει την 7η θέση της Δύσης.