15η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΚΙΜΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπραγκαντίνο με σκορ 1-1, στα πλαίσια της φάσης των ομίλων του Κόπα Σουνταμερικάνα. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Τσάβεζ στο 41’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χελίνιο με πέναλτι στο 90+8’.

Πάλεψε η Κόκίμπο, αλλά εν τέλη υπέκυψε στην ανώτερη Μπραγκαντίνο. Μπορεί να προηγήθηκε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου με μια από τις λίγες ευκαιρίες που απείλησε, όμως στην επανάληψη πιέστηκε έντονα, υποκύπτοντας στις καθυστερήσεις σε παράβαση εντός περιοχής, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Σαφώς απογοητευμένη από το γεγονός ότι δεν θα δώσει συνέχεια στο Κόπα Σουνταμερικάνα, αφού κατέλαβε την 3η θέση του ομίλου, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί. Κουρασμένη μεν από το μεσοβδόμαδο παιχνίδι της, παρ’ όλα αυτά το σημερινό ματς είναι τρομερά σημαντικό στη μάχη που δίνει τόσο για να κρατηθεί ψηλά στη βαθμολογία, όσο και για το «κυνήγι» του τίτλου. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, δείχνει να έχει βρει ξανά ρυθμό, σκοράρει με συνέπεια και ειδικά μπροστά στο κοινό της, όμως θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού είναι ιδιαίτερα επιρρεπής τελευταία.

Κοκίμπο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΚΑΤΟΛΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κομπρελόα με σκορ 4-1, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκρασία στο 14’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ζαμπρέντι με πέναλτι στο 35’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 52’. Το 3-1 πέτυχε ο Τάπια στο 56’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τάπια στο 65’.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της έδωσε η Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα με μια πολύ καλή εμφάνιση. Έμεινε μεν από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια πίεσε ασφυκτικά και κατάφερε να το ανατρέψει με τρομερή άνεση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, αφού σκόραρε 3 γκολ.

Συνέχεια στη τρομερή κατάσταση που βρίσκεται θέλει να δώσει, όμως το έργο της δεν αναμένεται σε καμία περίπτωση εύκολο. Μοιάζει ασταμάτητη αυτή την περίοδο, «τρέχει» νικηφόρο σερί πέντε αγωνιστικών, σκοράροντας με τρομακτική άνεση σε όλες. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι και αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να βελτιώσει έστω και προσωρινά, ώστε να μην απειληθεί από τους γηπεδούχους. Μεγάλο πρόβλημα για τον Τιάγκο Νούνιεζ οι απουσίες του σημερινού αγώνα, αφού θα μείνουν εκτός πέντε παίκτες λόγω συμπλήρωσης καρτών.