*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 0-1 γκολ

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (2-2-2).

ΣΕΠΣΙ OSK ΣΦΑΝΤΟΥ

Προηγούμενο ματς: Το έφτασε στα άκρα αλλά γνώρισε οδυνηρό αποκλεισμό από την Μπόντο Γκλιμτ, μιας και ηττήθηκε με 3-2 στην Νορβηγία. Βρέθηκε να χάνει με 2-0 (24′, 29′) αλλά κατάφερε να επιστρέψει (42′, 46′) πριν δεχθεί το καθοριστικό γκολ από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πελεγκρίνο στην παράταση (100′).

Έφτασε πιο κοντά από ποτέ στο να βρεθεί για πρώτη φορά στην ιστορία της σε ομίλους ευρωπαϊκής διοργάνωσης, αλλά δεν τα κατάφερε και γνώρισε τον αποκλεισμό στην παράταση από την Μπόντο. Η Σέπσι είναι αήττητη στο πρωτάθλημα, έχοντας μέχρι στιγμής δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες και την καλύτερη αμυντική ομάδα, με μόλις δύο γκολ παθητικό σε πέντε αγώνες. Δεν έχουν αναφερθεί αγωνιστικά προβλήματα.

Σέπσι OSK Σφάντου Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*Δέχεται πρώτη γκολ στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

ΑΡΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Με γκολ του Φάμπρι λίγο πριν από την λήξη της κανονικής διάρκειας (89′), κατάφερε να κερδίσει με 0-1 την Ντουμπραβίτα εκτός έδρας και να πάρει την πρόκριση στους ομίλους του κυπέλλου.

Προέρχεται από τεράστια νίκη εντός έδρας με αντίπαλο την Στεάουα, καθώς με κυνισμό και αποτελεσματικότητα επικράτησε της πρωτοπόρου με 2-1 την περασμένη αγωνιστική. Μετά το ματς, οι γιατροί ανακάλυψαν ότι ο προπονητής Μιρτσέα Ρέντνικ υπέστη καρδιακή προσβολή! Υποβλήθηκε σε επείγουσα χειρουργική επέμβαση και πλέον είναι σε σταθερή κατάσταση. Την ομάδα προπόνησε στο παιχνίδι Κυπέλλου ο βοηθός Σορίν Ραντόι.

Έχει καλή ψυχολογία αν και άπαντες στην ομάδα βρίσκονται σε επιφυλακή αναφορικά με την κατάσταση υγείας του προπονητή της. Τιμωρημένος λόγω καρτών ο Αμπέιντ, τραυματίες οι Στρούγγης και Εκμεκτσί.