*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Λέστερ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φατάου στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χέντρικ στο 90+3’.

Έναν πολύ σημαντικό βαθμό κατάφερε να αποσπάσει στο τέλος του αγώνα. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, καθώς και το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στις καθυστερήσεις του ματς να σκοράρει, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Με ψυχολογία στα ύψη έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, έχοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Παρά το τεράστιο αποτέλεσμα που απέσπασε, θα πρέπει να δείξει ακόμα μεγαλύτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, καθώς είναι τρομερά επιρρεπής και οι φιλοξενούμενοι δεν θα αφήσουν ανεκμετάλλευτα τυχόν αστάθειες και λάθη.

Σέφιλντ Γουένσντεϊ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρμιγχαμ με σκορ 4-2, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σμόντικς στο 47’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 52’. Το 3-0 πέτυχε ο Χιλ στο 59’ και το 3-1 ο Ντεμπελέ στο 63’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντεμπελέ στο 78’.

Καλή εμφάνιση και δεύτερη σερί νίκη για τη Μπλάκμπερν. Μέτρι πρώτο μέρος χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες, όμως στην επανάληψη μπήκε δυνατά και πήρε ασφαλές προβάδισμα στο σκορ σε διάστημα δεκαπέντε λεπτών. Στη συνέχεια μείωσε το ρυθμό της, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να βρουν εξίσου το δρόμο προς τα δίχτυα.

Σε ανοδική πορεία βρίσκεται αυτό το διάστημα, προέρχεται από δύο σερί νίκες και έχει σήμερα την ευκαιρία να πάρει ακόμα μία, αφού αντιμετωπίζει την ουραγό του πρωταθλήματος. Είναι σε καλή κατάσταση, δείχνει να βρίσκει και πάλι ρυθμό, καθώς σκοράρει ασταμάτητα, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της. Αμυντικά δεν είναι σε καμία περίπτωση σταθερή, αν και αυτό δεν δείχνει να την πτοεί ιδιαίτερα.