*Έρχονται από τέσσερα διαδοχικά μεταξύ τους Under 2.5 + NG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Αήττητη η Έβερτον στις τελευταίες τέσσερις επισκέψεις της στην έδρα της Σέφιλντ για την Πρέμιερ Λιγκ (2-2-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Eντός έδρας αποκλεισμός στα πέναλτι κόντρα στη Λίνκολν Σίτι για το Λιγκ Καπ. Στο 0-0 το 90λεπτο.

Πάλεψε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αλλά ηττήθηκε εν τέλη από την ανώτερη Μάντσεστερ Σίτι την περασμένη εβδομάδα. Δέχθηκε ασφυκτική πίεση στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και υπέκυψε σε αυτή λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας. Στη συνέχεια βρήκε χώρους, καθώς ο ρυθμός «έπεσε», με αποτέλεσμα να βρει δίχτυα, φέρνοντας το ματς στα ίσα. Λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκε και πάλι γκολ, το οποίο ήταν και το καθοριστικό.

Ήταν η τρίτη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα τις «λεπίδες», που έρχονταν απ’ το εκτός έδρας 2-1 απ’ τη Νότιγχαμ Φόρεστ, εκεί ήταν βελτιωμένες, έχασαν με γκολ στο 89’. Στην πρεμιέρα ηττήθηκαν εντός έδρας 0-1 απ’ την Κρίσταλ Πάλας. Μεσοβδόμαδα το κλίμα έγινε ακόμη πιο αρνητικό μετά τον εντός έδρας αποκλεισμό στα πέναλτι κόντρα στη Λίνκολν για το Λιγκ Καπ, σε ματς που είχαν αλλαγές στην ενδεκάδα και δεν έπιασαν υψηλά επίπεδα απόδοσης. Διαθέσιμος ο νεοαποκτηθείς Τόμας.

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 3/6 τελευταία ματς.

*Over 2.5 τα 4/6 πρόσφατα παιχνίδια.

ΕΒΕΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Ντονκάστερ για το Λιγκ Καπ. Στο 44’ το 1-0 απ’ τον Άιρονσαϊντ, το 1-1 ήρθε στο 73’ απ’ τον Μπέτο, το τελικό 1-2 ήρθε στο 88’ απ’ τον Ντανζούμα.

Τίποτα δεν πάει καλά για την Έβερτον στην έναρξη της σεζόν, την περασμένη εβδομάδα ηττήθηκε εντός έδρας απ’ τη Γουλβς. Παρά το γεγονός ότι πίεσε και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, αλλά οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Κάπως έτσι, οι ήττες έγιναν τρεις για την Έβερτον στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές, είχαν προηγηθεί εκείνες κόντρα στην Άστον Βίλα (4-0 εκτός έδρας) και Φούλαμ (0-1 εντός). Απέτυχε μάλιστα να βρει δίχτυα σε όλες, δείχνοντας πως δεν έχει θέμα μόνο αμυντικά, αλλά και μεσοεπιθετικά. Μεσοβδόμαδα δυσκολεύτηκε πολύ στο εκτός έδρας ματς με την Ντονκάστερ για το Λιγκ Καπ, αλλά δύο γκολ μετά το 73’ κατάφερε να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση, που θα αντιμετωπίσει την Άστον Βίλα εκτός έδρας.