*Over 2,5 στα 11/13 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΣΑΣΟΥΟΛΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από την Αταλάντα. Σκόραραν οι Πάσαλιτς (22′), Κόοπμαϊνερς (58′) και Μπάκερ (75′). Σε… διπλό πέναλτι αστόχησε ο Πιναμόντι στο 45+5′.

Είχε δύσκολο έργο στο εκτός έδρας ματς με την ποιοτική Αταλάντα, το τελικό 3-0 δεν αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης της ανωτερότητας του αντιπάλου. Στο πρώτο ημίχρονο η Σασουόλο ήταν ανταγωνιστική, είχε τρομερή ευκαιρία για την ισοφάριση και έχασε διπλό πέναλτι με τον Πιναμόντι στις καθυστερήσεις, αν ισοφάριζε πριν την ανάπαυλα όλα ίσως να ήταν διαφορετικά. Στο δεύτερο μέρος η Αταλάντα βρήκε χώρους και έφτασε άνετα στο 2-0, από εκεί και έπειτα το ματς «στρώθηκε» στα πόδια της, βρήκε τρίτο γκολ στο 75’ και εκεί τελείωσαν όλα.

Επιστροφή στις ήττες για τη Σασουόλο μετά το εντός έδρας 1-1 κόντρα στην Τορίνο, έχασε τέταρτη φορά στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, έχει μόλις μια νίκη στις τελευταίες 11 αγωνιστικές (1-2-8)! Έμεινε στους 20 πόντους και παραμένει ισόβαθμη με την 18η Βερόνα, στο -2 απ’ την Έμπολι, γίνεται αντιληπτό ότι το σημερινό ματς ίσως κρίνει πολλά για την κατάληξη της σεζόν. Χωρίς νέες απουσίες, μετρά ρεκόρ 1-2-2 στα τελευταία πέντε εντός έδρας παιχνίδια.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δέχτηκε γκολ στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΕΜΠΟΛΙ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Φιορεντίνα. Ο Μπελτράν άνοιξε το σκορ στο 29′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Νιάνγκ (56′).

Διευρύνθηκε το αήττητο σερί της, έμεινε στο εντός έδρας 1-1 με τη Φιορεντίνα, ένα θετικό αποτέλεσμα, με δεδομένη την ποιότητα του αντιπάλου. Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε καλή εικόνα επιθετικά, η Φιορεντίνα προηγήθηκε με ωραίο γκολ του Μπελτράν, είχε μεγάλη ευκαιρία για το 0-2 λίγο αργότερα. Στο δεύτερο μέρος η Έμπολι παίρνει αρκετές βοήθειες από τους παίκτες που ήρθαν απ’ τον πάγκο, ξεκινάει με ευκαιρία και βρίσκει το γκολ λίγο αργότερα, το ματς κάπου εκεί «έσβησε», καμία εκ των δύο ομάδων δε ρίσκαρε για να πάρει το ματς. Δίκαιο το αποτέλεσμα.

Πέμπτη διαδοχική αγωνιστική που δε χάνει (2-3-0), ερχόταν απ’ το εκτός έδρας 3-1 επί της Σαλερνιτάνα, είχαν προηγηθεί οι ισοπαλίες με Τζένοα (0-0) και Γιουβέντους (1-1 εκτός), όπως και το εμφατικό 3-0 επί της Μόντσα. Ανέβηκε στους 22 πόντους και είναι στο +2 απ’ την τελευταία τριάδα της βαθμολογίας. Μετρά ρεκόρ 1-2-2 στις τελευταίες πέντε εξόδους για το πρωτάθλημα, σκόραρε στις τελευταίες τρεις. Τιμωρημένος ο Γκιάσι.