*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μίντλεσμπρο με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Άρμστρονγκ στο 17’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον ΜακΓκρι στο 44’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Χόουσον με πέναλτι στο 66’.

Τέταρτη σερί ήττα για τη Σαουθάμπτον. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε σχετικά νωρίς, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Δεν έπεισε σε καμία από τις τελευταίες αναμετρήσεις της, απέτυχε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε όλα τα παιχνίδια της μέχρι στιγμής, ενώ φάνηκε να δυσκολεύεται σε αρκετές περιπτώσεις να βρει δίχτυα. Εντός έδρας μετράει μόλις μία νίκη και μία ισοπαλίας σε πέντε αγωνιστικές, με 7 γκολ υπέρ και 10 κατά.

Σαουθάμπτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουότφορντ, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Πιρόε στο 67’ και το 2-0 ο Μπάιραμ στο 70’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Άντονι στο 89’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Λιντς. Κυριάρχησε στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί, σκοράροντας όμως μόνο στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν κινδύνευσε καθόλου, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι.

Ανεβασμένη αυτή την περίοδο, φαίνεται να βρίσκει και πάλι ρυθμό, δείχνοντας βελτίωση σε όλους τους τομείς της. Αμυντικά είναι εξαιρετική, καθώς δεν δέχθηκε γκολ σε καμία από τις τέσσερις πρόσφατες αναμετρήσεις της, όμως απέτυχε παράλληλα να βρει δίχτυα σε δύο από αυτές. Μαχητική στις εξόδους της, σκόραρε στις περισσότερες και μετράει δύο νίκες και δύο ισοπαλίες σε πέντε ματς.