*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Πίτερς στο 47’.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της έδωσε, με μια καλή εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε με την έναρξη του δευτέρου μέρους να πάρει κεφάλι στο σκορ. Αμυντικά δεν κινδύνευσε καθόλου, διατηρώντας χωρίς προβλήματα το μηδέν παθητικό.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το αήττητο σερί της θέλει να πετύχει, παραμένοντας εντός εξάδας και μειώνοντας ιδανικά την απόστασή της από τις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Διανύει μια εξαιρετική περίοδο, έχει βρει ρυθμό και σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ αμυντικά δεν είναι και από τις πιο σταθερές ομάδες του πρωταθλήματος, αν και τελευταία δείχνει σταθερά βελτίωση σε αυτόν τον τομέα.

Σαουθάμπτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΡΝΤΙΦ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Σαρμιέντο στο 50’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Κάρντιφ. Είχε μεν ευκαιρίες, όμως δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία, αποτυγχάνοντας να βρει δίχτυα. Η άμυνα της δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, όμως οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, αφού κατάφεραν να σκοράρουν με την έναρξη της επανάληψης.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να περάσει από την έδρα της Σαουθάμπτον. Δεν είναι σταθερή αυτή την περίοδο, δείχνει να δυσκολεύεται αρκετά, κυρίως στα μετόπισθεν, αφού παραμελεί συχνά τα αμυντικά της καθήκοντα. Μεσοεπιθετικά αποτελεί κίνδυνο για κάθε αντίπαλο, όμως λίγες είναι οι αναμετρήσεις στις οποίες σκόραρε μακριά από το γήπεδό της.