*Στον 1ο γύρο: Έμπολι – Σαλερνιτάνα 1-0.

*Goal / Goal τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με αντίπαλο την Τορίνο.

Περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο στην εκτός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Τορίνο, απείλησε ελάχιστα, κράτησε το μηδέν στην άμυνα, ωστόσο, και έφυγε με τον βαθμό από το “Olimpico Grande Torino”. Παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, με μόλις 13 πόντους σε 23 ματς πρωταθλήματος.

Η παραμονή, ωστόσο, δεν είναι μακριά, απέχει πέντε μόνο βαθμούς από αυτή, ενδεχόμενη νίκη σήμερα, θα της δώσει σημαντική ώθηση. Βέβαια, καλείται να κάνει κάτι – να κερδίσει – που δεν έχει καταφέρει μέσα στο 2024! Τελευταία της νίκη, στις 30 Δεκεμβρίου, με 0-1 εκτός έδρας απέναντι στην Βερόνα!

Είναι, μάλιστα, η μοναδική που έχει πανηγυρίσει στα 11 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις, στα 8/10 υπόλοιπα ηττήθηκε! Με ελεύθερη μεταγραφή αποκτήθηκε ο Μανωλάς (ΑΜ) που αποθεώθηκε από τους οπαδούς του συλλόγου.

Σαλερνιτάνα Στατιστικά

*Goal / Goal και Over 2.5 τα 8/10 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έξι σερί εντός έδρας Goal / Goal σε συνδυασμό με Over 2.5.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΕΜΠΟΛΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με αντίπαλο την Τζένοα. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, με τον Ντε Βίντερ να αποβάλλεται στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το εντός έδρας παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής με αντίπαλο την Τζένοα, λίγες οι πραγματικά καλές στιγμές για τις δύο ομάδες, το 0-0 ήταν δίκαιο σε γενικές γραμμές.

Διατηρείται εντός της ζώνης του υποβιβασμού η Έμπολι, με 18 πόντους μετά από 23 αγώνες πρωταθλήματος, αν συνεχίσει, όμως, στους ρυθμούς του τελευταίου διαστήματος, δικαιούται να ελπίζει.

Είχε προηγηθεί η εκτός έδρας ισοπαλία με τη Γιουβέντους (1-1), ενώ τρέχει αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων, καθώς πριν το ματς με τη “Μεγάλη Κυρία”, είχε κερδίσει 3-0 την Μόντσα στο “Καστελάνι”. Εκείνη η νίκη, βέβαια, αποτελεί τη μοναδική που έχει πανηγυρίσει στα έντεκα πρόσφατα ματς της. Διαθέσιμος ο Μπαστόνι