*7η αγωνιστική

*Η Ρουχ Μπρεστ διαθέτει την χειρότερη επίθεση του πρωταθλήματος, σκοράροντας μόλις δύο φορές σε έξι αγωνιστικές.

Δείτε τα Προγνωστικά Λευκορωσίας

Ρουχ Μπρεστ – Γκοροντέγια στην Bet365

ΡΟΥΧ ΜΠΡΕΣΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη παραμένει η Ρουχ Μπρεστ στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές (1-2-0). Την προηγούμενη βδομάδα ταξίδεψε ως το μεγάλο αουτσάιντερ στην έδρα της Τορπέντο Ζοντίνο, από την οποία επέστρεψε με τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0). “Η αντίπαλός μας έκανε τα πάντα στον αγωνιστικό χώρο, εκτός απ’ το να σκοράρει.

Και οι δύο ομάδες έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, στα τελευταία λεπτά δεν υπήρχε ποιότητα. Θα πρέπει να βελτιωθούμε επιθετικά”, υπογράμμισε ο προπονητής Σέντνεφ. Νοκ άουτ από τη σημερινή αναμέτρηση τέθηκαν οι τιμωρημένοι Τικονόφσκι (ΑΜ, 6/0) και Γκρετσίκο (ΜΕ, 6/0), την ώρα που τραυματίας είναι ο Άντρονιτς (ΜΕ, 3/0).

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με την Ρουχ Μπρεστ για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Τικονόφσκι στις καθυστερήσεις.

ΡΟΥΧ ΜΠΡΕΣΤ Στατιστικά

*Under 2,5 & NG στα έξι τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Bet365)

*Δεν σκόραρε στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΚΟΡΟΝΤΕΓΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Γκοροντέγια μετά τις τρεις σερί νίκες επί των Μπελσίνα (1-0 εκτός), Ντιναμό Μινσκ (1-0 εντός) και Ενερτζέτικ (1-0 εκτός). Την προηγούμενη βδομάδα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της ανεβασμένης και ποιοτικής ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 2-0. “Θεωρώ πως ακολουθήσαμε το σχέδιο που είχαμε καταστρώσει, η αντίπαλός μας διαθέτει ποιοτικούς ποδοσφαιριστές που κάνουν την διαφορά.

Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε για να συγκεντρώσουμε περισσότερους βαθμούς στη συνέχεια”, ανέφερε ο προπονητής Ραντούσκο. Σταθερά εκτός παραμένει ο Α. Αχρίποφ (ΕΠ, 2/0) που δεν έχει καταφέρει να επιστρέψει από την Ρωσία, αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή των Βόλοβιτς (ΜΕ, 1/0) και Βολόβικ (ΜΕ, 1/0).

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας με 2-0 από την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ για το πρωτάθλημα. Τα γκολ σημείωσαν οι Ντραγκούν (73′) και Σαρόκα (90+3′).