*Παιχνίδι για τον 2ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Όποια ομάδα κερδίσει, προκρίνεται στην επόμενη φάση. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης ομάδας.

*6/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΡΕΞΑΜ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Χάρογκεϊτ, αν και προηγήθηκε με 0-2, χάρη σε γκολ των Κάνον (36’), Λι (41’). Αλλά ισοφαρίστηκε πολύ γρήγορα, με τέρματα των Κορνίλιους (45’), Ο’ Κόνορ (47’).

Η Ρέξαμ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Χάρογκεϊτ, παρόλο που προηγήθηκε με 0-2!

Στην έδρα της έχασε φέτος μόνο στην πρεμιέρα της σεζόν από τους Μίλτον Κέινς Ντονς. Στους 14 επόμενους αγώνες στο γήπεδό της, έχει εννιά νίκες και πέντε ισοπαλίες.

Επιβεβαιώνει τη δυναμική της, έχοντας άλλωστε και τους πιο πλούσιους ιδιοκτήτες στην κατηγορία, ούσα στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Βέβαια δεν είναι και πολύ μακριά, μόλις στο +1, από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αλλά οδηγεί στα play off γι’ αυτήν.

Ρέξαμ Στατιστικά

*7/9 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*10/14 over 2,5 εντός έδρας

ΓΕΟΒΙΛ (Νάσιοναλ Λιγκ Σάουθ)

Προηγούμενο ματς: Η Γέοβιλ έχασε 4-1 εκτός έδρας από την Γέλινγκ Γουνάιτεντ, αν και προηγήθηκε με τον Γιανγκ στο 15ο λεπτό. Ισοφαρίστηκε από τον Άντομ στο 25’, πριν δεχθεί τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τον Άμπραχαμς (55’, 57’, 67’).

Η Γέοβιλ ηττήθηκε με το “βαρύ” 4-1 εκτός έδρας από την Γέλινγκ Γ Γιουνάιτεντ, αν και προηγήθηκε.

Διανύει τη χειρότερη περίοδο της σεζόν, αφού δεν κερδίζει εδώ και τρεις αγώνες, με δύο ήττες, με όλα αυτά τα παιχνίδια να είναι μακριά από την έδρα της, όπως και το σημερινό, το τέταρτο σερί που παίζει.

Είναι πρωτοπόρος της κατηγορίας της, στο +5 από την δεύτερη θέση που δεν οδηγει στην απευθείας άνοδο, έχοντας και αγώνα λιγότερο.