*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί-Ρέιντζερς 0-5.

ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Χαρτς με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Σίμα στο 34’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Ρέιντζερς. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, καταφέρνοντας να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη κράτησε ανέπαφη την εστία της, παραμένοντας σταθερή στα μετόπισθεν, όμως δεν μπόρεσε να βρει ξανά δίχτυα.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει και έχει την ευκαιρία να το πετύχει, αφού φιλοξενεί την αρκετά πιο αδύναμη Νταντί. Είναι σε τρομερή κατάσταση, έχει το πλεονέκτημα έδρας και συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ παράλληλα αμυντικά έδειξε βελτίωση στις δύο πρόσφατες, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της. Στο -8 από την κορυφή, έχοντας μία αγωνιστική λιγότερη, διαθέτοντας τη 2η καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος, καθώς και τη 2η καλύτερη επίθεση.

Ρέιντζερς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μάδεργουελ με σκορ 3-3, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπίερεθ στο 6’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κάμερον στο 30’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπεκ στο 34’. Το 2-2 έκανε ο Μουγκαμπί στο 68’ και το 2-3 ο Ρόμπινσον στο 88’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίλκινσον στο 90+7’. Να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι είχαν μείνει με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Πάτον στο 72’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Νταντί. Παρά το γεγονός ότι μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ, κατάφερε να το ανατρέψει πριν το ημίχρονο, ενώ στη συνέχεια απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα. Έβγαλε αδράνεια στη συνέχεια, με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν πλήρως οι γηπεδούχοι, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα στις καθυστερήσεις.

Πολύ δύσκολο το έργο της στο σημερινό παιχνίδι, καθώς φιλοξενείται από την αρκετά πιο δυνατή Ρέιντζερς. Αναμένεται να δεχθεί έντονη πίεση από την αρχή του αγώνα και ο στόχος της είναι φυσικά να μην διασυρθεί όπως έγινε στο πρώτο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων. Είναι μαχητική, το απέδειξε στις πρόσφατες αναμετρήσεις της, καθώς βρήκε δίχτυα με συνέπεια, όμως απέτυχε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της στις δύο τελευταίες. Μόλις στο -2 από την εξάδα, καθώς και στο +8 από την ουραγό Λίβινγκστον.