*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί-Ρέιντζερς 0-5.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Ρέιντζερς-Νταντί 3-1.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Νταντί-Ρέιντζερς 0-0.

ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σέλτικ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ο’Ρίλεϊ στο 35’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με το αυτογκόλ του Λούνστραμ στο 38’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντεσέρς στο 40’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα στο μεγάλο ντέρμπι. Δέχθηκε ασφυκτική πίεση από την αρχή του ματς και έμεινε εύκολα πίσω στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ενώ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει λίγα λεπτά αργότερα. Στη συνέχεια έμεινε με παίκτη λιγότερο, κάτι που δυσκόλεψε ακόμα περισσότερο την προσπάθειά της για θετικό αποτέλεσμα.

Με την ήττα αυτή οι όποιες πιθανότητες είχε για να στεφθεί πρωταθλήτρια έχουν σχεδόν μηδενιστεί, αφού χρειάζεται δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και αντίστοιχα να ηττηθεί σε αυτά η Σέλτικ. Αναμένεται να βγάλει αντίδραση στο σημερινό παιχνίδι, θέλει να ολοκληρώσει τις εντός έδρας αναμετρήσεις της με θετικό πρόσημο, αφήνοντας πίσω μια σεζόν που σίγουρα της αφήνει έντονη πίκρα, καθώς έχασε στην ουσία το πρωτάθλημα μέσα από τα χέρια της λίγο πριν την έναρξη των πλέι-οφ.

Ρέιντζερς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Χαρτς, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Βάργκας στο 35’ και το 2-0 ο Φόρεστ στο 53’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Σάνκλαντ στο 90’.

Πάλεψε η Νταντί, αλλά δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της ανώτερης Χαρτς. Υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Μεσοεπιθετικά είχε ευκαιρίες, απείλησε περισσότερο στην επανάληψη, αλλά δεν μπόρεσε να βρει εξίσου δίχτυα.

Το τελευταίο της «χαρτί» παίζει σήμερα, προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες της έχουν απομείνει για να πάρει το τελευταίο ευρωπαϊκό «εισιτήριο». Δεν είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, καθώς ναι μεν είναι μαχητική και συνηθίζει να σκοράρει, αλλά από την άλλη δύσκολα κρατάει ανέπαφη την εστία της, ειδικά από τη στιγμή που κυνηγάει θετικά αποτελέσματα και αναγκάζεται να παίξει πιο ανοιχτά, ψάχνοντας γκολ.