*Επαναληπτικός ημιτελικός των play off για την άνοδο. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που μετά τη λήξη του σημερινού αγώνα το συνολικό σκορ είναι ισόπαλο, ακολουθεί παράταση και αν δεν αλλάξει κάτι, η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι.

*Στον πρώτο αγώνα: Σπάρτανς – Πίτερχεντ 2-1 (17’ Γουάτσον, 90’ πεν. Χέντερσον – 8’ Ο’ Κιφ)

*Στην κανονική διάρκεια: Πίτερχεντ – Σπάρτανς 0-1, Σπάρτανς – Πίτερχεντ 1-2, Πίτερχεντ – Σπάρτανς 0-1, Σπάρτανς – Πίτερχεντ 2-2

*4/6 G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΙΤΕΡΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Πίτερχεντ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Σπάρτανς, αν και προηγήθηκε με τον Ο’ Κιφ στο όγδοο λεπτό. Αλλά ισοφαρίστηκε γρήγορα, από τον Γουάτσον στο 17’, πριν δεχθεί δεύτερο γκολ από πέναλτι του Χέντερσον στο τελευταίο λεπτό.

Η Πίτερχεντ έχασε ξανά, έπειτα από εννιά αγώνες, με 2-1 εκτός έδρας από την Σπάρτανς, με γκολ που δέχθηκε στο τελευταίο λεπτό και μάλιστα από πέναλτι! Και τώρα χρειάζεται μόνο νίκη, με δύο γκολ διαφορά για απευθείας πρόκριση, με ένα για παράταση ίσως και πέναλτι!

Και αυτό δεν μοιάζει τόσο εύκολο, ακόμη και για αυτήν που έχει την πιο δυνατή έδρα από τις ομάδες που παίζουν στα play off. Άλλωστε φέτος δύο φορές υποδέχθηκε την Σπάρτανς, αμφότερες έχασε!

Στους 17 τελευταίους αγώνες της έχει 11 ισοπαλίες, διάστημα που έχασε μόνο δύο φορές, αλλά στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και εννιά παιχνίδια, με εφτά νίκες, μετά την ήττα από τη σημερινή της αντίπαλο!

Πίτερχεντ Στατιστικά

*21/27 G/G στα τελευταία παιχνίδια της, εφτά σερί στα πιο πρόσφατα.

*6/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΣΠΑΡΤΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σπάρτανς κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Πίτερχεντ με πέναλτι του Χέντερσον στο 90’! Μάλιστα βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ο’ Κιφ στο όγδοο λεπτό, ισοφαρίζοντας με τον Γουάτσον στο 17ο λεπτό.

H Σπάρτανς εκμεταλλεύτηκε την έδρα της και κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Πίτερχεντ, κάνοντας το πρώτο βήμα για δεύτερη συνεχόμενη άνοδο. κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ιστ Φάιφ, με αυτή να είναι η τέταρτη της νίκη στους οκτώ τελευταίους αγώνες που παραμένει χωρίς ήττα.

Ακριβώς μοιρασμένα είναι τα αποτελέσματα στο γήπεδό της, αφού μακριά από αυτό έχει τρεις νίκες στα οκτώ τελευταία παιχνίδια που δεν έχει κάποια ήττα. Παρόλα αυτά, δείχνει να υπάρχει μία ικανοποίηση σχετικά με την απόδοση της ομάδας.