Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των δεκατριών αγώνων για την Παϊσαντού, η οποία μετρούσε πέντε νίκες και οκτώ ισοπαλίες σε αυτά τα παιχνίδια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάντο Καβαλκάνι φιλοξενήθηκε από την Οέστε, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0, δεχόμενη γκολ στα τελευταία λεπτά από το σημείο του πέναλτι. Μια ήττα που την διατήρησε στους 28 βαθμούς, ούσα και στην 11η θέση της βαθμολογίας, όπου και ισοβαθμεί με την Λουβερντένσε, ενώ είναι και σε απόσταση εφτά βαθμών από τη ζώνη του υποβιβασμού. Σαφώς καλύτερη στα εντός έδρας παιχνίδια της, όπου και έχει απολογισμό τέσσερις νίκες, πέντε ισοπαλίες και μόλις μια ήττα. Μόνος στόχος της κόντρα στην Τούπι, την ομάδα με τις περισσότερες ήττες στην κατηγορία, είναι η νίκη. Μοναδική απώλεια για το αποψινό παιχνίδι θα είναι ο Ρονιέρι (ΑΜ), ο οποίος έχει συμπληρώσει κάρτες και τιμωρήθηκε με μια αγωνιστική.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Οέστε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΤΟΥΠΙ

Από την πλευρά της, η Τούπι κατάφερε να πάρει ένα πολύ σημαντικό βαθμό κόντρα στην πρωτοπόρο της βαθμολογίας, Βάσκο. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Εστέβαμ Σοάρες φιλοξένησε την Βάσκο, κόντρα στην οποία γνώριζε πως δεν είχε πολλές ελπίδες για κάποιο θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο πάλεψε όσο καλύτερα μπορούσε. Αν και προηγήθηκε στο 20′ με το τέρμα του Οκτάβιο, στη συνέχεια είδε τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν λίγο πρν το φινάλε του πρώτου μέρους και να παίρνουν προβάδισμα με πέναλτι στο ξεκίνημα της επανάληψης. Ωστόσο, το τέρμα του Ρενάν Τεϊσέιρα στο 69ο λεπτό ήταν αρκετό για να της χαρίσει το βαθμό της ισοπαλίας, καθώς το 2-2 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Παραμένει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 19 βαθμούς. Μακριά από την έδρα της δεν τα πηγαίνει καθόλου καλά, καθώς σε δέκα αντίστοιχα παιχνίδια, μετράει μια ισοπαλία και εννέα ήττες. Απόντες από το σημερινό παιχνίδι θα είναι ο τραυματίας Άλβες (ΑΜ), καθώς και ο Τεϊσέιρα (ΜΕ), ο οποίος συμπλήρωσε κάρτες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Βάσκο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.